Podróżowanie pod Stanach Zjednoczonych to czysta przyjemność: szerokie, sięgające po horyzont drogi, wyjątkowe krajobrazy i cuda natury, czy oferujące każdego rodzaju rozrywki miasta. Jeśli chcesz, żeby twój wymarzony wyjazd okazał się jeszcze tańszy, bezproblemowy i bezpieczniejszy, skorzystaj z proponowanych przez nas aplikacji mobilnych.

GusBuddy

Doskonale działająca aplikacja prezentująca ceny paliw na stacjach benzynowych. Gdy określimy na mapie zasięg wyszukiwania, otrzymamy listę stacji uszeregowanych od najtańszej do najdroższej. Dlaczego warto skorzystać z tej aplikacji? Różnice w cenach paliw mogą dochodzić nawet do 1,5 USD za galon w obrębie jednego stanu! Pamiętajcie, że zazwyczaj na stacjach benzynowych podawane są dwie ceny za galon: niższa obowiązuje, gdy płacicie gotówką, a wyższa podczas transakcji bezgotówkowych – ten podział również uwzględnia aplikacja. Jeśli zatem chcecie jeszcze więcej zaoszczędzić na paliwie, polecamy zabrać więcej gotówki.

WikiCamps United States

Jeśli podróżujesz kamperem lub zamierzasz spać na kempingach, dzięki WikiCamps łatwo odnajdziesz miejsca, w których będziesz mógł zatrzymać się na noc. Aplikacja gromadzi zarówno płatne, jak i bezpłatne kempingi. Zawiera też informacje o punktach turystycznych czy o miejscach na dzienny odpoczynek podczas trasy – tzw. rest stop’ach.

iOverlander

Aplikacja działająca na podobnej zasadzie, jak WikiCamps. Może służyć jako jej uzupełnienie, gdyż nie wszystkie pozycje w obu aplikacjach pokrywają się.

HERE Maps

To darmowa nawigacja GPS działająca bez konieczności korzystania z transferu danych. Wystarczy pobrać mapę interesującego nas kraju lub regionu i cieszyć się dostępem do pełnej sieci dróg offline. Z opinii podróżujących po Stanach Zjednoczonych wynika, że pośród dostępnych aplikacji GPS, HERE radzi najlepiej na amerykańskich drogach. Jeśli posiadacie jednak dostęp do internetu, polecamy korzystać z Google Maps.

Hotel Tonight

Potrzebujesz noclegu na ostatnią chwilę? Hotel Tonight pozwala na szybkie wyszukanie pokoju lub apartamentu w twojej okolicy. Często oferty proponowane przez aplikację mają okazyjne ceny.

WeatherBug

WeatherBug to bardzo szczegółowa aplikacja pogodowa. Oprócz prognoz posiada również niezwykle przydatną w podróży funkcję „ALERTS”. Jak doskonale wiemy, w Stanach Zjednoczonych bardzo często występować mogą różne anomalia pogodowe. Dzięki ostrzeżeniom, które pojawiają się aplikacji, będziemy wiedzieć, które obszary omijać z daleka.