Autopromocja

Elektryczne auta? Tak, ale z oszczędnościami

samochód elektryczny
samochód elektrycznyShutterStock
1 grudnia 2016

Polacy byliby skłonni wymienić swoje samochody na elektryczne, jeśli mogliby dzięki temu zaoszczędzić - informuje "Puls Biznesu".

Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia wynika, że głównym powodem, dla którego większość polskich kierowców mogłaby się przesiąść do samochodów na prąd, jest oszczędność. Przekonałby ich: niskie koszty użytkowania, duży zasięg, a także dofinansowanie zakupu samochodu przez państwo.

Badani dobrze oceniają pomysł rozwoju produkcji samochodów elektrycznych w Polsce. Tylko 8 proc. uznało propozycję za zdecydowanie złą. Bardziej entuzjastycznie nastwieni są mężczyźni, mniej - mieszkańcy dużych miast.

Zainteresowanie samochodami elektrycznymi rośnie na całym świecie. Już w 2015 r. ich sprzedaż wzrosła o 50 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Zdaniem analityków z czasem ich cena powinna być niższa niż spalinowych.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.