Jak podała KAS, za pośrednictwem tych aplikacji użytkownicy systemu e-TOLL mogą kupić bilet na przejazd po płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad czyli A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica.

Administracja przypomniała, że e-bilet autostradowy można kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem w formie elektronicznej i papierowej. Okres jego ważności wynosi 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży, wskazanej na bilecie. Można go zwrócić w taki sam sposób, w jaki został kupiony, przed wskazaną datą rozpoczęcia podróży.

W formie elektronicznej e-bilet autostradowy jest do nabycia poprzez aplikację e-TOLL PL BILET, sklep na stronie etoll.gov.pl czy aplikacje partnerów systemu e-TOLL: Autopay, mPay, SkyCash, SPARK, IKO PKO BP, ORLEN PAY, mFlota ORLEN Vitay, Autokonto, Yanosik, aplikacja Banku Millennium (za pośrednictwem partnera Autopay Mobility)- podano w komunikacie. Jak dodano, w formie papierowej bilet można kupić na wybranych stacjach sieci paliw PKN ORLEN i LOTOS.

Reklama

Podkreślono, że w przypadku obu metod zakupu e-biletu autostradowego niezbędne jest podanie minimalnego zakresu danych potrzebnych do naliczenia opłaty za przejazd autostradą czyli: numeru rejestracyjnego pojazdu, daty i godziny rozpoczęcia przejazdu autostradą oraz wyznaczenie trasy przejazdu. (PAP)