Unikalna w skali kraju inwestycja Hegelmann Hub Poland to kolejny krok w stronę kompleksowej realizacji potrzeb i udogodnień dla kierowców, przewoźników i ich pojazdów. Rozległy kompleks jest reakcją na Pakiet Mobilności. Strategiczna lokalizacja w Żarskiej Wsi, niedaleko leżącego przy granicy niemieckiej Zgorzelca, zapewni odpoczynek również kierowcom spoza Grupy Hegelmann.

Centrum Hegelmann Hub Poland zajmować będzie teren o powierzchni ponad 11 ha. W jego skład wejdą pomieszczenia biurowe przewidziane dla zespołu Hegelmann Poland oraz partnerów biznesowych spółki. Dostępnych będzie również 60 dodatkowych biur dla podmiotów zewnętrznych, takich jak inne firmy transportowe. W skład tej części wchodzą także nowoczesne sale szkoleniowe.
Baza będzie posiadać strefę serwisową dedykowaną transportowi ciężarowemu: od warsztatu i stacji diagnostycznej po lakiernię i myjnię przeznaczoną dla dużych ciężarówek. Dla odwiedzających przygotowana jest także strefa gastronomiczna z domowym jedzeniem.
Część hotelowa zaoferuje ponad 750 miejsc noclegowych, dostosowanych szczególnie do potrzeb kierowców wracających z długich tras europejskich, chcących odpocząć, zregenerować organizm i przygotować się do dalszej jazdy.
- Centrum operacyjne Hegelmann Hub Poland to inwestycja, która potrzebna była od dawna. To jedyny taki kompleks w Polsce, który oferuje w pełni ustandaryzowany, dostosowany do wymogów unijnego Pakietu Mobilności hotel oraz zaplecze usługowo-szkoleniowe. Dbając o naszych pracowników, zapewniamy komfortowe miejsca noclegowe w naszym hotelu oraz dostęp do strefy gastronomicznej czy fitness, z najnowocześniejszym sprzętem do ćwiczeń. Mając na uwadze strategiczną lokalizację przy granicy niemieckiej, staramy się działać lokalnie: inwestycja w Żarskiej Wsi zapewni nowe miejsca pracy dla lokalnej społeczności i wzrost zatrudnienia w regionie - dodaje Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Poland.
Kompleksowe centrum Hegelmann Hub Poland będzie miejscem, w którym kierowcy i przewoźnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnych usług oraz odpocząć po odbytej trasie. Zatrudnienie znajdzie tu ponad 400 osób. Otwarcie kompleksu zaplanowano na przełomie jesieni i zimy 2022 r.
Partner
foto: materiały prasowe