Firma Raben Logistics Polska zajmuje się nie tylko transportem, lecz także szeroko pojętą logistyką. Czasem sama staje się klientem swoich usługobiorców – zwłaszcza wtedy, gdy ma to pozytywny wpływ na środowisko. Tak stało się w przypadku UPM Raflatac.

UPM Raflatac jest pionierem w zakresie wprowadzania rozwiązań dotyczących gospodarki odpadami etykietowymi. Oferowana przez firmę usługa recyklingu umożliwia jej partnerom przyłączenie się do gospodarki obiegu zamkniętego poprzez przekształcanie odpadów etykietowych w zasoby. Dlatego firma Raben zaczęła korzystać z usługi recyklingu odpadów etykietowych RafCycle™ UPM Raflatac oraz przyjaznych środowisku materiałów etykietowych, w ramach usług pakowania łączonego i innych rodzajów działalności związanej z etykietowaniem.
Raben Logistics Polska obok transportu towarów oferuje klientom powiązane usługi dodane. Łączone usługi pakowania i etykietowania ostatnimi laty przeżywają intensywny wzrost popularności.
– Rosnąca popularność usług etykietowych zainspirowała nas do wdrożenia łączonego projektu RafCycle z firmą UPM Raflatac. Jako grupa już od kilku lat wdrażaliśmy przyjazne środowisku rozwiązania oparte na zrównoważonej infrastrukturze i technologii. Nasz rozwój zachęcił nas do poszukania podobnego rozwiązania w ramach łączonych usług pakowania – opowiada Marek Styszyński, menedżer logistyki kontraktowej z firmy Raben Logistics Polska, odpowiedzialny za największe centrum VAS (Value Added Services) pakowania w Grupie Raben w Gądkach koło Poznania. To właśnie tam odbywa się etykietowanie, pakowanie i kompletowanie zamówień dla ponad 30 klientów z różnych branż.

Redukcja, recykling i odnowa

UPM Raflatac oferuje firmie Raben kompleksowe rozwiązanie działające w ramach obiegu zamkniętego, które obejmuje ograniczenie odpadów etykietowych, koordynację procesu recyklingu dla podkładów etykietowych oraz wykorzystywanie zgromadzonego materiału do tworzenia nowych materiałów etykietowych. Następnie Raben wykorzystuje produkty etykietowe, które zostały wyprodukowane przy użyciu odpadów etykietowych zebranych w ramach usługi RafCycle. W ramach tej usługi i gamy produktów, z materiałów pochodzących z recyklingu tworzone jest rozwiązanie obiegu zamkniętego, a z odpadów po podkładach etykietowych produkowane są nowe podkłady. Jakość materiału pozostaje taka sama.
– Materiały etykietowe RAFNXT+ wraz z usługą RafCycle i podkładami etykietowymi pochodzącymi z recyklingu stanowią rozwiązanie oparte na zasadzie redukcji, recyklingu i rewitalizacji w ramach jednego, spójnego obiegu zamkniętego. Dzięki temu jest to prawdziwie cyrkulacyjne rozwiązanie. To holistyczne podejście w połączeniu z wydajną, codzienną pracą, spełnia wymagania firmy Raben i jej klientów – wyjaśnia Izabela Antczak, kierownik ds. rozwiązań opakowaniowych w UPM Raflatac.
Jedną z głównych korzyści płynących z wyboru UPM Raflatac jako partnera w obszarze rozwiązań etykietowych jest dostęp do dużej ilości solidnych danych i możliwości zrównoważonego rozwoju.
– Korzystanie z materiałów etykietowych RAFNXT+, zamiast standardowych produktów, pomaga zmniejszyć ślad węglowy firmy. Dostarczamy naszym klientom dane naukowe dotyczące obniżenia emisji CO2 i zwiększenia wydajności lasów w pochłanianiu węgla – dodaje Izabela Antczak.

Wspólne wartości i współpraca

Współpraca Raben Logistics Polska i UPM Raflatac odbywa się płynnie, ponieważ obie firmy wyznają te same kluczowe wartości.
– Najwyższy poziom niezawodności wobec klientów jest podstawą dla obu firm. Nasze wartości stanowią fundament naszej współpracy i zapewniają najwyższy poziom obsługi klienta – opisuje Izabela Antczak.
– Wyróżnia nas chęć rozwijania się. Dotyczy to każdego aspektu działalności i stanowi jeden z kluczowych powodów, dla których chcemy rozwijać współpracę z firmą UPM Raflatac. Pragniemy być coraz lepsi w tym, co robimy, ale też działać w sposób bardziej przyjazny środowisku. Nasze wspólne spojrzenie na świat umożliwia tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla logistyki, co stanowi fundament do dalszych ulepszeń naszej strategii zrównoważonego rozwoju – dodaje Marek Styszyński.

Partner: Raben

pdf icon Pobierz dodatek- Transport i Logistyka
pobierz plik