W ocenie rzecznika klubu SLD to porażka rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej oraz minister Bieńkowskiej, „która za to odpowiadała”.

Obecny na konferencji europoseł SLD, były minister transportu, Bogusław Liberadzki, skierował do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej kilka zasadniczych pytań. Czy ma ona wizję regionalnej polityki transportowej, PKP i PKS. Jakie są plany inwestycyjne związane z nowym budżetem unii na lata 2014-2020. Od kiedy pieniądze przeznaczone na transport kolejowy „będziemy brać, inwestować, i w co będziemy inwestować”. Poruszył też sprawę tzw. czwartego pakietu kolejowego.

Ja do dzisiaj nie wiem jakie jest stanowisko polskiego rządu odnośnie planowanej dyrektywy w sprawie usługi użyteczności publicznej transportu kolejowego, czyli dopuszczenia do rynku wszystkich innych przewoźników - powiedział.

Konferencja rozpoczyna cykl rozliczeń wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej przez SLD. Od wczoraj odpowiada ona nie tylko za środki unijne , ale również i za infrastrukturę.