Nieczynne stacje metra, utrudnienia na ulicach i mostach. Warszawiaków, którzy zostaną w czasie wakacji w mieście, czekają duże utrudnienia. Już w najbliższy weekend nie będzie można dojechać metrem z południa na północ stolicy. Z ruchu zostaną wyłączone stacje Centrum i Świętokrzyska. W tym czasie robotnicy będą układać tory, które połączą pierwszą linię podziemnej kolejki z drugą. To nie koniec utrudnień na torach.

Także w najbliższą sobotę zostaną zamknięte dwa z czterech torów na moście Średnicowym. Mirosław Siemieniec z Polskich Linii Kolejowych ostrzega, że zmieni się rozkład jazdy. Część pociągów dojedzie tylko do stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Do pierwszego września pociągiem podmiejskim nie będzie więc można dojechać na stacje Powiśle i Stadion. Niektóre składy pojadą torami dalekobieżnymi przez dworzec Centralny. Szybka Kolej Miejska dotrze natomiast do dworca Śródmieście tylko od strony Ursusa i Lotniska Chopina.

Z dużymi utrudnieniami będą się też musieli liczyć kierowcy. W najbliższy weekend zostanie zamknięta zachodnia jezdnia ulicy Puławskiej w okolicach skrzyżowania z Domaniewską. Drogowcy wyłączą też z ruchu dwa wjazdy na Trasę Łazienkowską. Z kolei ósmego lipca zostanie wyłączona z ruchu jedna z jezdni Mostu Łazienkowskiego. Szefowa Zarządu Dróg Miejskich Grażyna Lendzion zapowiada też remonty wielu ulic. Nawierzchnia zostanie wymieniona między innymi na fragmentach Modlińskiej, Spacerowej i Rzymowskiego. Prace będą prowadzone głównie w weekendy.

Władze Warszawy przyznają, że utrudnień będzie bardzo dużo, ale remonty są konieczne. Gdyby na przykład odłożono remont estakad Trasy Łazienkowskiej, Inspektorat Nadzoru Budowlanego mógłby zamknąć je dla ruchu ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa.
Utrudnienia związane z pracami w metrze potrwają co najmniej 6 tygodni. Przez całe wakacje będą remontowane estakady na Trasie Łazienkowskiej i most Średnicowy. Niektóre remonty rozpoczną się już w czasie wakacji. Zamknięty będzie między innymi Trakt Lubelski. Zwężony zostanie też tunel ulicy Globusowej.