Do grona salonów luksusowych aut dołączy w Warszawie kolejny. W stolicy zostanie otwarty pierwszy salon legendy motoryzacji – maserati.

Salon zostanie uruchomiony przez rodzinną firmę Chodzeń – zajmującą się sprzedażą toyoty w Polsce - dowiedział się Puls Biznesu. Właśnie na tą firmę została zarejestrowana domena maserati.com, na którą, jak pisze gazeta, kandydaci na pracowników salonu mogą wysyłać zgłoszenia.

Maserati - samochód czarujący świat od prawie stu lat

Maserati - ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych Marek świata powstała 1 grudnia 1914 r w Bolonii. To tam bracia Alfieri Maserati oraz Carlo, Bindo, Ettore i Ernesto uruchomili warsztat samochodowy - czytamy w wikipedii. Początkowo bracia Maserati budowali wyścigowe samochody wyścigowe dla Diatto
3 marca 1932 r. Alfieri Maserati zmarł w wieku 44 lat.

W 1937 r. spółka Maserati S.p.A. została sprzedana firmie Orsi, która w 1940 r. przeniosła siedzibę firmy do Modeny, gdzie pozostaje do dziś. Orsi budowała samochody wyścigowe marki Maserati. Samochody te wciąż wygrywały wyścigi, pokonując takich rywali jak Auto Union czy Mercedes-Benz.

Od 1957 r. Maserati skupiło się na budowie samochodów sportowych, mogących jeździć po drogach. Powstały takie modele jak 6 cylindrowy Maserati 3500 coupé 2+2 z aluminiowym nadwoziem, V8 Maserati 5000, Maserati Sebring, Maserati Mistral coupé oraz spider, czy Maserati Ghibli.

Aktualnie siedziba firmy mieści się w Modenie. Firma należy do włoskiego koncernu motoryzacyjnego FIAT.