We wtorek, w Berlinie, podczas spotkania Prezesów PKP Intercity S.A. i DB Fernverkehr zapadły ostatnie ustalenia odnośnie uruchomienia nowego połączenia Gdynia - Berlin - Gdynia. Nowe połączenie pojawi się w rozkładzie jazdy 6 czerwca br.

Pociąg kategorii EuroCity (EC) kursować będzie w zestawieniu wagonów należących do PKP Intercity: trzech wagonów klasy 2, jednego wagonu klasy 1 oraz z wagonu restauracyjnego. Z Gdańska odjazd pociągu zaplanowano na godz. 6.00, a przyjazd do Berlina na godz. 13.14. W powrotną stronę do Polski, pociąg wyruszy z Berlina o godz. 15.39,by na godz. 22.30 dojechać do Gdańska. Połączenie pojawi się w rozkładzie jazdy od 6 czerwca 2012 r.

Ponadto, podczas spotkania zostało omówione dodatkowe, komplementarne połączenie Berlina z Trójmiastem przez Gorzów, Krzyż, Piłę. W tym przypadku pociąg kursował będzie z wykorzystaniem taboru spalinowego należącego do DB Regio.

Dzięki temu połączeniu podróżujący z Berlina zyskają popołudniowe połączenie z Gdańskiem, a takie miasta jak Gorzów, Krzyż i Piła otrzymałyby zdecydowanie lepszą ofertę przewozową.

Reklama

„Do realizacji tego połączenia niezbędne jest dofinansowanie zarówno ze strony polskiej jak
i niemieckiej. Ta kwestia pozostaje jeszcze otwarta”- mówi Janusz Malinowski, Prezes PKP Intercity S.A.

Podczas rozmów ustalono również, działania spółek na czas rozgrywek UEFA EURO 2012. Pociągi uruchamiane w kooperacji PKP IC-DB (Berlin-Warszawa-Express) będą wzmacniane do maksymalnych możliwości technicznych przez wagony należące zarówno do spółki PKP IC jak i DB. W ostatnich dniach został powołany zespół d.s. monitorowania pociągów BWE.