Coraz mniej pasażerów podróżuje metrem. We wtorek z obu linii podziemnej kolejki skorzystało łącznie 124 tys. pasażerów, tj. o 18 tys. mniej niż w poniedziałek i o ponad 540 tys. mniej niż przed dwoma tygodniami – poinformowała w środę rzecznik prasowy metra Anna Bartoń.

We wtorek stołeczne metro przewiozło 124 tys. pasażerów, w poniedziałek liczba ta wyniosła 142 tys. Dla porównania w poniedziałek 2 marca, czyli na dwa dni przed informacją ministra zdrowia o pierwszym pacjencie, u którego zdiagnozowano obecność koronawirusa, z podziemnej kolejki na liniach M1 i M2 skorzystało łącznie 672 tys. osób. Z danych tych wynika, że spadek podróżujących wyniósł ok. 530 tys. osób.

Najmniej pasażerów od czasu ogłoszenia informacji o pacjencie "0" wsiadło do wagoników metra w minioną niedzielę (15 marca). Na stacje metra obu linii weszło wówczas 45 tys. osób. Tymczasem w niedzielę 1 marca metrem przejechało 230 tys. podróżnych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano, że w kraju potwierdzono zakażenie koronawirusem u 246 osób, 5 osób zmarło.

wnk/ robs/