Port będzie ukończony trzy lata później, niż zapowiadano. Prawdopodobnie zakładane koszty inwestycji też zostaną przekroczone.
Po kilkukrotnym przekładaniu terminu otwarcia ofert przedstawiciele przedsiębiorstwa Porty Lotnicze dziś ujawnią propozycje firm chętnych do budowy radomskiego terminala. W budynku o powierzchni 30 tys. mkw. znajdzie się m.in. 30 stanowisk do odprawy pasażerów, 10 punktów kontroli bezpieczeństwa i osiem tzw. wyjść do samolotów. Po podpisaniu umowy firmy będą miały 26 miesięcy na realizację przedsięwzięcia. – Szacujemy, że pierwsze samoloty zaczną korzystać z portu w 2022 r. – mówi Piotr Rudzki, rzecznik PPL.
W praktyce najbardziej optymistyczny termin otwarcia portu to jesień 2022 r. Oznacza to, że będzie on gotowy trzy lata później, niż zakładano. W kwietniu 2018 r., w czasie konferencji prasowej, na której przedstawiano argumenty za budową portu, szef PPL Mariusz Szpikowski planował, że port zostanie oddany jesienią 2019 r. Te zapowiedzi padły na kilka miesięcy przed formalnym przejęciem terenu lotniska przez PPL.