Podczas gali zorganizowanej z okazji 24. edycji rankingu firm TSL ogłoszono laureatów i wyróżnionych w branży

To prestiżowe zestawienie uważane jest przez specjalistów z branży za najbardziej merytoryczną i obiektywną ilustrację kondycji rynku transportu, spedycji i logistyki w Polsce. Jest tworzone pod nadzorem merytorycznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, reprezentowanej przez prof. dr hab. Halinę Brdulak.

Ranking, którego celem jest przede wszystkim opis silnych i słabych stron branży, jest też okazją do zaprezentowania się wśród największych podmiotów w kraju. Udział w nim bowiem biorą przedsiębiorstwa, które w 2018 r. uzyskały przychód z działalności podstawowej TSL na poziomie co najmniej 2 mln zł i stanowił on nie mniej niż 51 proc. wartości ich przychodu ogółem.

Pod względem przychodów z działalności TSL za 2018 r. pierwsze miejsce przypadło Grupie Raben, która też uplasowała się na pozycji lidera w kategorii wartości przychodów z deklarowanej głównej działalności – usługi logistyczne.

– Jest mi niezwykle miło, że zostaliśmy laureatem. Dodam, że w tym roku będziemy starali się powtórzyć sukces. Obserwujemy bacznie rynek, by szybko reagować na jego potrzeby. Wyzwanie stanowi zwłaszcza dostęp do pracowników. Dlatego stawiamy na automatyzację procesów – tłumaczy Krzysztof Hajduk, dyrektor sprzedaży Raben Logistics Polska.

W kategorii dynamiki przychodów z działalności TSL liderem została firma Abakus Logistics.

Oprócz tego wyłoniono laureatów jeszcze w pięciu dodatkowych kategoriach. Pierwszą stanowiła wartość osiągniętych przychodów z deklarowanej głównej działalności – transport. Tu liderem została firma Gefco Polska. W kategorii wartości przychodów z deklarowanej głównej działalności – spedycja drogowa pierwsze miejsce przypadło Grupie Pekaes, a w spedycji morskiej – liderem okazała się Hegelmann Worldwide Logistics Polska.

– Jest mi niezwykle miło, że zajęliśmy pierwsze miejsce. Dla nas udział w tym rankingu to też możliwość poznania naszej konkurencji, tego, co dzieje się w branży – zaznacza Beata Mańkowska, dyrektora ds. klientów i marketingu, Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Za wartość przychodów z deklarowanej głównej działalności – spedycja lotnicza nagrodzono firmę Panalpina. Ostatnią kategorią, w której wyłoniono najlepsze przedsiębiorstwa, była ta związana z wartością przychodów z deklarowanej głównej działalności – usługi magazynowe. Wyróżnienia wręczono DHL Supply Chain i ID Logistics.

Nagrody wręczyliśmy 12 czerwca w Warszawie.

Poznaj szczegóły: https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/rankingTSL2019/

PO

©℗