statystyki

Ubera przemiana w firmę taksówkową

autor: Krzysztof Śmietana15.11.2018, 09:00; Aktualizacja: 15.11.2018, 09:05
Uber na razie wyraża jednak duże niezadowolenie

Uber na razie wyraża jednak duże niezadowolenieźródło: ShutterStock

Pod presją licencjonowanych przewoźników rząd zamierza tak zmienić przepisy, by kierowcy chcący wozić pasażerów też musieli zdobyć certyfikat , a zagraniczni pośrednicy płacili u nas podatki.

„Uber i Taxify znikną z Polski” – m.in. takie nagłówki pojawiły się w niektórych mediach pod koniec października, gdy wyszło na jaw, że Ministerstwo Infrastruktury opracowało nowy projekt zmian ustawy o transporcie drogowym. Propozycja pojawiła się tuż przed głośnym protestem taksówkarzy w stolicy.

– Nie ma ustawy, która uderza w Ubera. Główny jej cel to doprowadzenie do sytuacji, w której każdy ma równe szanse na rynku – mówi DGP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Po wczytaniu się w projekt rzeczywiście można przyznać, że nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek blokad, które miałyby definitywnie wykluczyć te firmy z polskiego rynku. Prawdą jest natomiast to, że propozycja wymusza na nich wprowadzenie radykalnych zmian w funkcjonowaniu.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • MałgośkaUm (2018-11-19 11:55) Zgłoś naruszenie 10

    nie wiem jak oni to rozwiążą mam nadzieję, że opti taxi z którym często z imprez wracam albo do pracy jeźdżę nie zniosą.. i nie będą stawek podwyższać bo z nich najlepiej się korzysta. Aplikacja fajna rzecz i szybko można przejazd zamówić.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie