statystyki

Rośnie rynek aut napędzanych LPG

autor: Janusz K. Kowalski11.07.2018, 08:01; Aktualizacja: 11.07.2018, 08:35
W ostatnich paru latach przybywało w naszym kraju ok. 100 tys. samochodów na gaz płynny rocznie. W tym roku ten wzrost może być znacznie większy. Przede wszystkim dlatego, że mocno wzrosły ceny benzyny i oleju napędowego.

W ostatnich paru latach przybywało w naszym kraju ok. 100 tys. samochodów na gaz płynny rocznie. W tym roku ten wzrost może być znacznie większy. Przede wszystkim dlatego, że mocno wzrosły ceny benzyny i oleju napędowego.źródło: ShutterStock

Ceny paliw rosną, a przed warsztatami montującymi instalacje gazowe ustawiają się kolejki.

W Polsce jest już ponad 3 mln aut zasilanych gazem płynnym LPG – wynika z danych Polskiej Organizacji Gazu Płynnego (POGP). Pod tym względem jesteśmy liderem wśród krajów Unii Europejskiej, a na świecie wyprzedza nas tylko Turcja. Zbliżoną do naszej liczbę aut napędzanych gazem ma Rosja.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kariera tego paliwa wiąże się z jego ceną. Od najtańszej benzyny autogaz jest tańszy o więcej niż połowę. Nawet jeśli uwzględnimy, że trzeba go zużyć nieco więcej (na dystansie przejechanym na litrze benzyny spalimy 1,2 litra LPG), to i tak na autogazie można zaoszczędzić ponad 40 proc.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie