statystyki

Kolejne firmy wsiadają w auta na minuty

autor: Tomasz Jóźwik21.02.2018, 07:24; Aktualizacja: 21.02.2018, 08:55

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W ciągu roku liczba samochodów oferowanych w Polsce w ramach krótkoterminowego wynajmu wzrosła 10-krotnie, do około 2 tys.

Energetyczny koncern innogy to kolejny gracz zainteresowany wejściem na rynek car sharingu. Od dziś mieszkańcy Warszawy mają do dyspozycji osiem testowych elektrycznych pojazdów pod tą marką. Po miesiącu firma ma zdecydować, co dalej. – Jesteśmy zainteresowani rozwojem, a dzięki zebranym informacjom chcemy postawić kropkę nad i. Dla koncernu energetycznego wynajem samochodów elektrycznych to naturalna droga rozwoju, uzupełniająca jej usługi – mówi dr Maciej Chmielowski, menedżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w innogy Polska. Nie będzie to pierwszy elektryczny car sharing. Energa ma swoje auta w Gdańsku, od ponad trzech miesięcy we Wrocławiu mieszkańcy mają do dyspozycji 200 takich aut z miejskiej wypożyczalni.

Biznes przyszłości

Wejście kolejnej firmy to dowód, że wynajem krótkoterminowy to atrakcyjny i rozwojowy biznes. Przed rokiem w ofercie w całym kraju było niespełna 200 aut, obecnie ich liczba zbliża się do 2 tys. Do konkurencji stają spółki z różnych branż i znajdujące się na różnym etapie rozwoju. Obok dużych koncernów energetycznych są także firmy specjalizujące się w wynajmie samochodów (Express, Panek) czy spółki znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju jak 4Mobility. Do przetargu na obsługę miejskiego car sharingu w Warszawie zgłosiło się m.in. Car2Go, globalny lider krótkoterminowego wynajmu aut, czy Polkomtel, zarządzający siecią komórkową Plus i telewizją Polsat. Zwycięzca będzie piątą działającą na terenie stolicy firmą, a flota dostępnych aut powiększy się o kolejne 300–500.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie