statystyki

Powstanie centrum oceny administracji

autor: Artur Radwan30.12.2015, 07:08; Aktualizacja: 30.12.2015, 10:08
Urzędnicy

Urzędnicyźródło: ShutterStock

Brak wymogu doświadczenia w administracji rządowej i rezygnacja z konkursów na stanowiska dyrektorskie to dopiero początek zmian w prawie. Będzie kompleksowa ocena funkcjonowania całej administracji publicznej.

Na wyższe stanowiska w służbie cywilnej będą powoływane osoby na podstawie kodeksu pracy. Nie będzie otwartych i konkurencyjnych naborów. Takie m.in. poprawki PiS zgłosił do sprawozdania sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych dotyczącego projektu nowelizacji ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1111 ze zm.). Wczoraj w Sejmie odbyło się jego drugie czytanie. W pierwotnej wersji projektu zakładano, że konkursy mają dotyczyć wszystkich stanowisk poza tymi przewidzianymi dla dyrektorów i ich zastępców. Z powodu nieobecności na komisji części posłów PiS przegłosowano rozwiązania, które przywracały konkursy i wymóg posiadania doświadczenia. Po drugim czytaniu projekt ponownie trafi do komisji.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane