statystyki

Powstanie centrum oceny administracji

autor: Artur Radwan30.12.2015, 07:08; Aktualizacja: 30.12.2015, 10:08
Urzędnicy

Urzędnicyźródło: ShutterStock

Brak wymogu doświadczenia w administracji rządowej i rezygnacja z konkursów na stanowiska dyrektorskie to dopiero początek zmian w prawie. Będzie kompleksowa ocena funkcjonowania całej administracji publicznej.

Na wyższe stanowiska w służbie cywilnej będą powoływane osoby na podstawie kodeksu pracy. Nie będzie otwartych i konkurencyjnych naborów. Takie m.in. poprawki PiS zgłosił do sprawozdania sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych dotyczącego projektu nowelizacji ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1111 ze zm.). Wczoraj w Sejmie odbyło się jego drugie czytanie. W pierwotnej wersji projektu zakładano, że konkursy mają dotyczyć wszystkich stanowisk poza tymi przewidzianymi dla dyrektorów i ich zastępców. Z powodu nieobecności na komisji części posłów PiS przegłosowano rozwiązania, które przywracały konkursy i wymóg posiadania doświadczenia. Po drugim czytaniu projekt ponownie trafi do komisji.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane