Nie wykluczamy referendum w sprawie podziału województwa mazowieckiego, gdy pojawi się konkretny projekt, dotyczący podziału – powiedział marszałek Mazowsza Adam Struzik, wiceszef PSL. Przypomniał, że referendum może zarządzić sejmik wojewódzki bezwzględną większością głosów.

"Akcja referendalna ma wtedy sens, jeśli pojawi się konkretny projekt ustawy. Informacje, które przychodzą z rządu mówią, że trwają prace" – oświadczył w piątek Struzik podczas konferencji prasowej w Płocku (woj. mazowieckie).

Marszałek Mazowsza wspomniał, że projekt podziału tego województwa miał być złożony w Sejmie na ostatnim posiedzeniu, które zakończyło się w czwartek. "W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że jeszcze prace trwają" – dodał. Jak mówił, niektórzy posłowie PiS twierdzą, że prace nad regulacjami, dotyczącymi podziału województwa mazowieckiego, są już na ukończeniu. "Pan poseł Suski (Marek, poseł PiS - PAP) powołał zespół parlamentarny do spraw podziału Mazowsza, który ponoć pracuje, ale projektu nie mamy" – zauważył Struzik.