statystyki

Miasta chcą zmian w przepisach o pracy na kwarantannie

autor: Michalina Topolewska26.05.2020, 08:34; Aktualizacja: 26.05.2020, 08:34
– Naszym zdaniem pracownicy domów dziecka w przypadku kwarantanny znajdują się w podobnym położeniu jak zatrudnieni w DPS, więc należy stosować do nich takie same przepisy umożliwiające pracę z zachowaniem 100 proc. wynagrodzenia – mówi Dorota Bąbiak-Kowalska z biura UMP.

– Naszym zdaniem pracownicy domów dziecka w przypadku kwarantanny znajdują się w podobnym położeniu jak zatrudnieni w DPS, więc należy stosować do nich takie same przepisy umożliwiające pracę z zachowaniem 100 proc. wynagrodzenia – mówi Dorota Bąbiak-Kowalska z biura UMP.źródło: ShutterStock

Unia Metropolii Polskich (UMP) zwróciła się z apelem, aby pracowników domów dziecka objąć takimi samymi przepisami dotyczącymi pracy na kwarantannie jak osoby zatrudnione w domach pomocy społecznej (DPS).

Chodzi tutaj o wprowadzony na mocy trzeciej tarczy anty kryzysowej art. 4e ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz związanych z nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374 ze zm.). Reguluje on zasady wykonywania pracy przez osoby zatrudnione lub świadczące usługi na podstawie umów cywilnoprawnych w placówkach pomocy społecznej zapewniających całodobową opiekę, np. DPS lub noclegowniach, które zostaną w nich objęte obowiązkową kwarantanną. Zgodnie z tym przepisem, jeśli wyrażą na to zgodę, to mogą dalej pracować, zachowując przy tym prawo do pełnego wynagrodzenia.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane