- To nie jest niewyobrażalne żeby postanowić o podwyżkach dla nauczycieli a jednocześnie kazać wypłacić z pieniędzy, które nie są pieniędzmi rządowymi. To jest niespotykane i może spowodować w wielu gminach poważną zapaść finansową - mówi Piotr Roman prezydent Bolesławca.
Reklama

- Otoczenie się zmienia i to w takim stopniu w jakim go nie akceptuje. Jest w tej forsowana po cichu zmiana koncepcji funkcjonowania państwa, w której samorząd ma odgrywać zupełnie inną rolę. Przykładem są nowe kuratora oświaty czy powstanie wód polskich, które zabierają pewne ważne kompetencje do instytucji rządowych – mówi prezydent.

- Marką miasta jest niewątpliwie ceramika jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich produktów na całych świcie. Znany jest zarówno w USA, Emiratach Arabskich, jak również Japonii. Patrząc jednak na strukturę gospodarczą to najwięcej ludzi jest zatrudnionych w branży motoryzacyjnej. Wykorzystaliśmy nasze położenie blisko granicy i autostrad. Przygotowując odpowiednie grunty i wprowadzając je do specjalnej strefy docelowo powstanie aż 4 tysiące nowych miejsc pracy – dodaje.

Więcej w materiale wideo: