Pracodawca może rozwiązać umowę z chorowitym pracownikiem

autor: Tomasz Zalewski06.10.2014, 19:00
Generalną zasadą jest przyznanie chorującemu pracownikowi ochrony przed utratą pracy w czasie usprawiedliwionej nieobecności.

Generalną zasadą jest przyznanie chorującemu pracownikowi ochrony przed utratą pracy w czasie usprawiedliwionej nieobecności.źródło: ShutterStock

Pan Mirosław jest sumiennym i oddanym podwładnym z wieloletnim stażem. Niedawno, w czasie jednego z badań profilaktycznych, pojawiły się niepokojące wyniki. Szczegółowe badanie potwierdziło poważną chorobę. Konieczna jest kilkumiesięczna terapia i rehabilitacja wiążąca się z wielomiesięczną nieobecnością w pracy. Pan Mirosław obawia się, że oznacza to dla niego utratę zatrudnienia. Czy długotrwała choroba może pozbawić go pracy?

Generalną zasadą jest przyznanie chorującemu pracownikowi ochrony przed utratą pracy w czasie usprawiedliwionej nieobecności. Choroba, udokumentowana orzeczeniem lekarskim potwierdzającym niezdolność do pracy, usprawiedliwia absencję na stanowisku. Ta ochrona jednak nie jest bezterminowa i w przypadku naprawdę poważnych długotrwałych chorób – wygasa.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane