Ulga w podatku przy sprzedaży nieruchomości obejmuje przychody z odpłatnego zbycia budynku wraz z działką – uznał NSA. Osoby, które zapłaciły należność fiskusowi, mogą wnioskować o jej zwrot.

Czy ulga meldunkowa nadal ma zastosowanie

W 2008 r. podatniczka kupiła mieszkanie. Teraz chce je sprzedać, bo wyprowadza się do innego miasta. Czy może skorzystać z ulgi meldunkowej, gdy była w tym lokalu zameldowana od momentu nabycia?

Czy wiadomo jak liczyć okres zameldowania

Podatnik pod koniec 2008 r. otrzymał w darowiźnie od rodziców lokal, w którym mieszkał przez całe dzieciństwo, będąc w nim zameldowanym. Czy okres meldunku z dzieciństwa będzie można wliczyć do ulgi meldunkowej przy zbyciu darowanej nieruchomości?

Czy warunki do zwolnienia może spełnić tylko żona

Małżonkowie w 2008 r. kupili dom. Zameldowana w nim była tylko żona. Czy przy sprzedaży tej nieruchomości oboje skorzystają z ulgi w PIT?

Czy do korekty dołączać wniosek o nadpłatę podatku

Do 30 kwietnia 2012 r. podatnik zapłacił 2 tys. zł PIT od gruntu związanego ze sprzedawanym domem (nabytym w 2007 r.). Czy do korekty zeznania powinien dołączyć wniosek o zwrot nadpłaty?

Czy jest ustawowy termin na wniesienie poprawek w PIT

Podatnik w 2010 r. sprzedał mieszkanie kupione w 2008 r. Zapłacił 3 tys. zł PIT od gruntu. Zastanawia się nad wystąpieniem o zwrot tej kwoty. Czy ma na to jakiś termin?

Czy prawo do korekty może być zawieszone

Urząd skarbowy wszczął wobec podatnika postępowanie podatkowe. Urzędnicy sprawdzają transakcję zbycia nieruchomości. Czy w związku z tym podatnik nie może teraz korygować tego rozliczenia?

Czy uchwała może być podstawą korekty zeznania

Podatnik zapłacił 19-proc. PIT od gruntu, który sprzedał w 2011 r. razem z domem. Czy po uchwale NSA można skorygować swoje rozliczenie?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak korygować PIT z wykazaną ulgą meldunkową nieobejmującą gruntu

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania