Ministerstwo Finansów apeluje o ostrożność w związku z ofertami programów do rozliczania deklaracji rocznych. Korzystanie z nieautoryzowanych stron może spowodować np. wyciek danych.

Narzędzia do przesłania formularzy udostępnione przez MF i Krajową Administrację Skarbową to usługa Twój e-PIT i e-deklaracje na Portalu Podatkowym.

- Korzystanie z innych stron www lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem – czytamy w komunikacie MF.

W ramach wprowadzonej w tym roku usługi Twój e-PIT, skarbówka udostępniła zeznania podatników składających PIT-37 i PIT-38 na podstawie danych od płatnika i preferencji z lat ubiegłych. Podatnik może zaakceptować taką deklarację, wprowadzić poprawki lub odrzucić ją i rozliczyć się z fiskusem na własną rękę. Jeśli zaś nie zrobi nic do końca kwietnia, skarbówka potraktuje przygotowane zeznanie w ramach usługi „Twój e-PIT” za skutecznie złożone. Jak rozliczyć PIT poprawnie? sprawdź>>>