Prawo nowych technologii, ochrona danych, cyberbezpieczeństwo, NFT oraz wybrane zagadnienia LegalTech – to tematy VII Konferencji Naukowej Pomorskiej Izby Adwokackiej zaplanowanej na 17 listopada.

17 listopada 2022 r. o godzinie 9:30 przy ulicy Bażyńskiego 6 w Auli uniwersyteckiej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się VII Konferencja Naukowa Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, dotycząca wybranych problemów prawa nowych technologii. Podczas konferencji przedstawione zostaną także kwestie ochrony danych i cyberbezpieczeństwa, NFT oraz wybranych zagadnień LegalTech. Program konferencji obejmuje cztery panele eksperckie:

  • Prawo a nowe technologie
  • Nowe technologie w wymiarze sprawiedliwości
  • LegalTech w praktyce adwokackiej
  • Cyberbezpieczeństwo vs. Nowe Technologie

Swój przyjazd w charakterze prelegentów na konferencje zapowiedzieli przedstawiciele nauki z licznych ośrodków naukowych oraz praktycy prawa. Podkreślenia wymaga, że konferencja adresowana jest zarówno do środowiska adwokackiego, jak i wszystkich osób, które z uwagi na wykonywany zawód lub zainteresowania chciałby pogłębić swoją wiedzę z obszaru prawa nowych technologii. Z tego powodu wzorem lat organizatorzy rozszerzyli program konferencji o panel dedykowany dla aplikantów, studentów i doktorantów.

pdf icon Konferencja naukowa "Prawo nowych technologii"
pobierz plik

Wśród prelegentów m.in. adw. Przemysław Rosati, adw. Andrzej Zwara, r. pr. Katarzyna Abramowicz i wielu innych.

Poruszane tematy: Prawne aspekty procesu tworzenia i wdrażania sztucznej
inteligencji, Metawersum, blockchain i NFT - a ochrona praw własności intelektualnej w przestrzeni wirtualne, Informatyzacja procesu cywilnego i karnego, Nowe technologie w pracy prawnika oraz inne.

Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie internetowej organizatora https://www.adwokatura.gdansk.pl/159/konferencje_naukowe_pia/rok_2022_prawo_nowych_technologii.

Gazetaprawna.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym

ikona lupy />
Prawo nowych technologii / Media