Większość prawników nie może narzekać na brak pracy, a co rusz dochodzą kolejne sprawy. W wielu przypadkach w natłoku codziennych obowiązków zawodowych prawnikowi może umknąć jakaś ważna kwestia, która finalnie może zdecydować o losie klienta. Aby zminimalizować ryzyko porażki i w najwyższym stopniu usprawnić pracę poszczególnych prawników, jak i całej kancelarii, warto zaufać specjalistycznym platformom. O czym dokładnie mowa?

Efektywność pracy prawnika - co trzeba wiedzieć

Prawnicy wykonują zawód zaufania publicznego, dlatego funkcjonowanie każdej kancelarii prawnej musi cechować najwyższa jakość obsługi klientów. Kluczowe jest tutaj umiejętne zarządzanie pracą zespołu, jak i wzniesienie się samych prawników na szczyt swojej produktywności. Często trudno jest osiągnąć satysfakcjonujące wyniki i unikać potknięć jeśli nie wdroży się elektronicznych narzędzi, które pomagają w monitorowaniu wszelkich procesów odbywających się w kancelarii. Efektywny prawnik to bowiem dobrze zorganizowany prawnik, dlatego niezbędne jest wykorzystanie wszelkich programów, które mogą mu w tym pomóc.

Reklama
Oprogramowanie dla prawników / Materiały prasowe

O czym pamiętać organizując pracę kancelarii?

Jednym z rozwiązań ułatwiających organizację pracy w kancelarii prawnej jest platforma Amberlo. Najprościej tłumacząc, to oparte na chmurze oprogramowanie, dzięki któremu zarządzanie sprawami i wszelkimi informacjami jest prostsze niż kiedykolwiek. Dzięki platformie wszystkie najważniejsze dane są gromadzone w jednym miejscu i mają do nich wgląd uprawnieni do tego prawnicy. Amberlo posiada integrację z SharePoint (Microsoft365), co zdecydowanie usprawnia obieg dokumentów. Pozwala to również na szybkie dotarcie do szczegółów poszczególnych spraw, dokumentów czy potrzebnych kontaktów. Za pomocą platformy można ponadto kontrolować kalendarz i listę celów, a także delegować zadania innym pracownikom, szczególnie jeśli mowa o dużych sprawach, w których uczestniczą inni prawnicy.

Oprogramowanie dla prawników - dlaczego warto korzystać?

Amberlo działa świetnie zarówno w mniejszych kancelariach, jak i dużych korporacjach prawniczych. Świetną funkcją jest możliwość ustawienia powiadomień o zbliżających się spotkaniach, rozprawach czy konieczności wykonania jakiegoś zadania. Amberlo niewielkim kosztem zwiększa dzięki temu wydajność pracy kancelarii, a w dłuższej perspektywie pozwala na pomnożenie zysków. Przynosi również wiele korzyści jeśli chodzi o kontakty między współpracownikami, jak i na linii podwładny-przełożony. Dzięki platformie można bowiem w łatwy sposób dokumentować czas swojej pracy i poniesione w jej ramach wydatki, co może być pomocne przy ustalaniu wynagrodzenia, urlopów, premii lub nagród. Taka analiza wydajności porównuje czas zalogowany z czasem płatności, wystawione faktury za nadgodziny, zadania przeterminowane, zadania oczekujące z zadaniami zakończonymi i wiele więcej. Co warte podkreślenia, funkcja budżetowania klienta idealnie utrzyma zespół w ryzach; właściciel kancelarii będzie mieć kontrolę, czy pracownicy nie przekraczają budżety dla danego klienta czy sprawy. Co ważne, narzędzie zapewnia przy tym najwyższy stopień bezpieczeństwa i szyfrowania danych, a support jest nagradzany, co wpływa korzystnie na szybkość odpowiedzi i efektywność w rozwiązywaniu problemów!