CI Games zapowiedziało premierę gry "Enemy Front" na I połowę czerwca, poinformował prezes spółki Marek Tymiński. W II półroczu 2014 r. na rynek trafi drugi tegoroczny debiut CI Games - "Lords of The Fallen".

"Jesteśmy w ostatniej fazie realizacji Enemy Front. Prace przebiegają zgodnie z założeniami. Planujemy światową i polską premierę 'Enemy Front' w czerwcu 2014 r." - powiedział Tymiński, cytowany w komunikacie.

"Dziesięć lat temu akcja praktycznie co drugiego shootera rozgrywała się w czasie drugiej wojny światowej. Za to od ponad 5 lat właściwie żadna typowa gra w tym gatunku nie powróciła do tej epoki. To dla nas bardzo duża szansa" - dodał prezes CI Games.

Tytuł zadebiutuje na rynku amerykańskim 10 czerwca, a w Europie zadebiutuje 13 czerwca bieżącego roku.

Enemy Front jest innowacyjną grą z gatunku FPS, łączącą nowoczesną mechanikę rozgrywki i otwartą strukturę map z oryginalnym ujęciem historycznych realiów Powstania Warszawskiego i II Wojny Światowej. Gra ukaże się jednocześnie na konsole Sony Playstation 3, Xbox 360 oraz na komputery PC.

Za rozpowszechnianie gry na terytorium Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej będzie odpowiadać firma Bandai Namco Games America, który jest częścią Namco Bandai Holdings, giganta branży rozrywkowej, notowanego na giełdzie w Tokio. Współpraca z dystrybutorem pozwoli zwiększyć skalę i obszar dystrybucji kluczowych produktów CI Games oraz przyczyni się do wzmocnienia działań promocyjnych.

W 2013 roku CI Games zanotowało rekordowe wyniki sprzedaży. Łącznie przychody ze sprzedaży wyniosły 107 mln zł przy zysku netto na poziomie ponad 11 mln zł (wyłączając efekt podatku odroczonego od wartości nabytych znaków towarowych). Na wynik największy wpływ miała sprzedaż "Sniper: Ghost Warrior 2", która do tej pory wyniosła 1,5 mln egzemplarzy. Łącznie seria "Sniper" sprzedała się w liczbie ponad 5 mln egzemplarzy.

CI Games, dawniej City Interactive, to producent i dystrybutor gier komputerowych.