2 dni. Tyle zajęło firmie Goophone stworzenie dokładnej kopii Samsunga Galaxy S5. Dla Chińczyków to jednak nie pierwszyzna. Wcześniej w ekspresowym tempie skopiowali choćby iPhone’a 5S.

Samsung Galaxy S5 trafi do sprzedaży dopiero w kwietniu. Jednak niecierpliwi już dziś mogą cieszyć się jego wierną kopią. I nie chodzi tu tylko o wygląd urządzenia, ale również o jego specyfikację techniczną.

Wszystko za sprawą chińskiej firmy Goophone, która w ciągu zaledwie dwóch dni od premiery 5S wprowadziła na rynek bliźniaczo podobną podróbkę. Goophone S5 – bo taką nazwę nosi „chiński Galaxy” – został wyposażony w 5-calowy ekran w rozdzielczości 1080p, ośmiordzeniowy procesor MediaTek 2GHz, 2GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością jej rozbudowy za pomocą kart microSD), a także 13-megapikselowy aparat. Całością zawiaduje system Android 4.2 Jelly Bean.

Urządzenie jest, a raczej było dostępne w cenie 300 dolarów. Na stronie producenta znalazła się już bowiem informacja o wyczerpaniu zapasów najnowszego Goophone’a.

Chińska firma słynie z tworzenia mniej i bardziej udanych kopii najbardziej popularnych smartfonów na świecie. W przeszłości Goophone wziął na tapetę takie urządzenia, jak iPhone 5S, iPhone 5C, Samsung Galaxy Note 3 czy też poprzednik najnowszego flagowca koreańskiego giganta – Galaxy S4.