Wszystko wskazuje na to, że premiera kolejnego flagowego smartfona koreańskiego giganta odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Od kilku dni Samsung rozsyła do dziennikarzy zaproszenia na konferencję "Unpacked 5", która odbędzie się 24 lutego w Barcelonie, podczas targów Mobile World Congress.

Kilka tygodni temu wiceprezes Samsunga Lee Young-hee w rozmowie z z Agencją Bloomberg wyjawił, że najnowszy flagowiec koreańskiego giganta Samsung Galaxy S5 zadebiutuje wiosną 2014 roku.

"Ogłosimy nasz najnowszy flagowy model w pierwszej połowie tego roku (w okolicach marca lub kwietnia) i postaramy się, aby mniej więcej w tym czasie pojawił się w sprzedaży" - podkreślił Lee.

Jednocześnie wiceprezes Samsunga zaznaczył, że razem z Galaxy S5 w sprzedaży pojawi się również następca zegarka Galaxy Gear, z bardziej rozbudowanymi funkcjonalnościami oraz nowocześniejszym designem.

Wiele wskazuje na to, że obydwa urządzenia zostaną zaprezentowane już 24 lutego, podczas konferencji Samsunga na targach World Mobile Congress w Barcelonie. Potwierdza to również sama nazwa tego wydarzenia - "Unpacked 5".

Czego możemy spodziewać się po następcy Galaxy S4? "W przypadku S5 chcemy powrócić do korzeni. Skupimy się przede wszystkim na jakości ekranu oraz obudowie" - podkreślił Lee w rozmowie z Bloombergiem. Czy oznacza to, że Samsung wreszcie zrezygnuje z "taniej" plastikowej obudowy na rzecz aluminiowo-szklanej powłoki? Przekonamy się o tym już za kilka tygodni.