Po Galaxy S4 i Galaxy S4 mini, przyszedł czas na "aktywną" wersję najnowszego flagowego smartfona koreańskiego giganta. Samsung Galaxy S4 Active, to wodoodporny telefon ze specjalnym trybem Aqua umożliwiającym fotografowanie pod wodą.

Niedawno telefonem, któremu nie straszna woda i kurz, chwaliło się Sony. Teraz przyszedł czas na Samsunga. Specjalna wodoszczelna konstrukcja S4 Active sprawi, że smartfon wytrzyma pod wodą nawet 30 minut (do głębokości 1 metra) i pozwoli nam na wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów przy pomocy 8-megapikselowego aparatu. Będzie to możliwe dzięki opracowanemu przez Samsunga trybowi Aqua.

Poza tym, nowy smartfon nie różni się zbytnio od standardowego S4. Jest trochę cięższy (waży 151 gram) i grubszy (o 1,2 mm). Na pokładzie S4 Active znajdziemy 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920x1080, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600, 2GB pamięci operacyjnej oraz 16GB pamięci flash, która można rozszerzyć do 64GB, dzięki portowi microSD.

Telefon zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas zbliżającej się konferencji Samsung Premiere 2013 (20 kwietnia), a w sprzedaży pojawi się prawdopodobnie w lipcu. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia.