Apple sprzedał w czasie weekendu rekordową liczbę 3 mln nowych iPadów.
Kolejka po nowego iPada / Bloomberg / Victor J. Blue

Apple sprzedał ponad 3 miliony iPadów podczas minionego weekendu, kiedy na rynku pojawił się najnowszy model popularnego tabletu.

To rekordowy wynik na otwarcie pierwszego weekendu sprzedaży – potwierdził technologiczny potentat z Doliny Krzemowej. Także amerykański telekom AT&T zakomunikował, że zanotowano rekordowe zakupy tabletu w ciągu jednego dnia w jego salonach – relacjonuje agencja Bloomberg.

Wprowadzony po raz pierwszy na rynek w 2010 roku, iPad jest drugim po telefonach iPhone największym źródłem przychodów koncernu. Nowy model tabletu posiada ekran o wysokiej rozdzielczości oraz szybszy procesor. Tim Cook, szef Apple uważa, że zakupy tabletów, takich jak iPad mogą wkrótce pozostawić w tyle sprzedaż komputerów osobistych.

W pierwszym kwartale nowego roku finansowego, czyli do 31 grudnia, Apple sprzedał rekordową liczbę 15,4 mln iPadów. Nowa wersja tabletu najpierw pojawiła się na pólkach sklepowych w USA, Australii, Kanadzie, Francji, Japonii, Niemczech, Portoryko, Singapurze, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Wyspach Dziewiczych (USA) oraz w Hongkongu. W najbliższy piątek, 23 marca, rozpoczyna się sprzedaż gadżetu na 24. dodatkowych rynkach.

Notowania koncernu Apple, który jest najdroższą firmą na świecie według kapitalizacji rynkowej, wzrosły w poniedziałek w Nowym Jorku o 2,7 proc. do rekordowej stawki 601,10 dolarów za akcję. Tylko w tym roku walory kalifornijskiego koncernu podskoczyły o 48 procent.