Włoska strona iPhona informuje, że już w przyszłym miesiącu Apple zaprezentuje iPhona 5. Twórcy strony przewidują również, że telefon na rynku amerykańskim ma być dostępny dla kupujących od 5 września.

Natomiast amerykańskie wydanie magazynu "Komputer Świat" podaje, że międzynarodowa sprzedaż iPhona 5 rozpocznie się w październiku.

Pogłoski o pojawieniu się nowego produktu firmy Apple napływają również z innych kierunków. Kilka dni temu bloger opisujący nowoczesne technologie na stronie boygenius.com stworzył raport. Wynika z niego, że amerykańska firma telekomunikacyjna, AT&T, przygotowuje pracowników do wprowadzenia we wrześniu w swych salonach iPhona 5. Autor bloga twierdzi również, iż rzekomo specjalnie z powodu wprowadzania iPhona 5, Apple zatrudnia dodatkowy personel w swoich sklepach.

Dotąd kierownictwo Apple miało w zwyczaju ogłaszanie wypuszczenia na rynek nowego iPhona na czerwcowej Konferencji Worldwide Developers. Jednakże w związku z tym, że ze strony kierownictwa firmy na tegorocznej konferencji nie padły żadne słowa na ten temat, spekulacje przesunęły termin pojawienia się iPhona na wrzesień. To wówczas Apple tradycyjnie rozszerza gamę iPodów.

Jak to zwykle bywa w przypadku pojawienia się nowego produktu Apple, ze strony kierownictwa firmy nie padł żaden oficjalny komentarz. Powstało za to mnóstwo plotek na ten temat. Większość z nich dotyczyła pojawienia się nowego produktu we wrześniu - miałaby to być albo nowa wersja iPhona 4 (tzw. iPhona 4S), albo kompletnie nowy telefon - iPhona 5.

Jak to jednak zwykle z plotkami bywa, by przekonać się czy tkwiło w nich choć ziarenko prawdy, trzeba poczekać na rozwój wydarzeń.