Wschodnie dzielnice Warszawy nie przyciągają nowych lokatorów. Praga Północ, Białołęka i Praga Południe, to dzielnice, w których nie chciałaby mieszkać ponad 1/3 osób poszukujących mieszkania - wynika z badania portalu nieruchomości domy.pl

Praga Północ, Białołęka i Praga Południe - to trzy spośród osiemnastu dzielnic Warszawy, w których nie chciałaby mieszkać ponad 1/3 poszukujących własnego lokum w stolicy - wynika z badania portalu nieruchomości domy.pl.

Pozostałe najmniej lubiane części miasta to dzielnice peryferyjne - Wawer, Targówek i Rembertów. Podobnie jak Białołęka, nie są one dobrze skomunikowane ze Śródmieściem, przez co znacznie tracą na atrakcyjności wśród potencjalnych nabywców mieszkań. Autorzy badania zwracają uwagę, że uczestnicy badania uznawali Targówek za niebezpieczną dla nich dzielnicę. Ankietowani mieszanymi uczuciami darzą także Ursynów.

Dzielnice, które wzbudziły najmniej negatywnych skojarzeń to: Wilanów, Bemowo, Wola, Bielany, Włochy i Ochota. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22-27 lutego na grupie 720 osób poszukujących ofert sprzedaży mieszkań w Warszawie w portalu nieruchomości domy.pl.