statystyki

Popyt na mieszkania jest, ale selektywny

autor: Marek Chądzyński, Patrycja Otto14.05.2020, 06:01; Aktualizacja: 14.05.2020, 11:00
Rynek mieszkaniowy w Polsce

Rynek mieszkaniowy w Polsceźródło: DGP

Najbardziej poszukiwanym towarem są małe lokale w dużych miastach i apartamenty w kurortach. Cel − głównie inwestycyjny

− Mamy po kilkanaście telefonów dziennie. Klienci pytają o małe mieszkania z terminem obioru na teraz. Widać, że wiele osób szuka możliwości ulokowania kapitału − mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dodaje jednak, że takich mieszkań nie ma zbyt wiele. Podobnie zresztą jak innych. Ogromny popyt w ostatnich miesiącach przed pandemią sprawił, że lokale sprzedawały się już na etapie realizacji budowy.

Jak wynika z raportu firmy Jones Lang LaSalle (JLL), na koniec I kw. w ofercie deweloperów w sześciu największych polskich miastach było w sumie 44,3 tys. mieszkań. To najmniej od końca czerwca 2014 r. Gotowych było zaledwie 3,7 tys.

Małe mieszkania to jedyny produkt, który w czasie pandemii cały czas cieszy się zainteresowaniem w miastach. Podobnie jak apartamenty w polskich kurortach.

− Notujemy kilkuprocentowy wzrost zainteresowania takimi nieruchomościami − potwierdza Marlena Kosiura, analityk portalu InwestycjewKurortach.pl.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie