Jeszcze ponad 6 miliardów złotych mogą pozyskać przedsiębiorcy w ramach programów unijnych. Do sięgnięcia po to wsparcie zachęca nowa kampania informacyjna, która potrwa do czerwca. W ciągu najbliższych 2 miesięcy we wszystkich województwach odbędą się konferencje dla biznesu.

Bożena Lubińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości mówi, że największym zainteresowaniem cieszą się dotacje bezpośrednie, ale uruchomiono również fundusze pożyczkowe dla firm. Są przeznaczone dla przedsiębiorców zakładających nowe firmy oraz dla kobiet.

Prezes Związku Banków Polskich, współorganizator kampanii przekonuje, że warto zainteresować się pomocą unijną. Krzysztof Pietraszkiewicz przypomina, że kolejna szansa na pieniądze z Brukseli może się pojawić dopiero w 2015 roku. - Sięgnięcie po euro z nowego budżetu zajmie nawet kilkanaście miesięcy, dlatego tak ważne jest wykorzystanie tych ostatnich miliardów - mówi Pietraszkiewicz.

Za udział w konferencjach informacyjnych przedsiębiorcy nie muszą płacić. Szczegóły można znaleźć na www.zbp.pl/wsparciebiznesu.