Nowelizacja ustawy medialnej zawierająca zapisy o finansowaniu publicznego radia i telewizji w kwietniu trafi do Sejmu. Tak zapowiedział wiceminister kultury. Krzysztof Czabański wziął udział w debacie " W stronę mediów narodowych" organizowanej .in. przez portal mamprawowiedziec.pl

Krzysztof Czabański przyznał, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w jaki sposób będzie pobierana nowa opłata audiowizualna. "Jeżeli dorobimy tę część finansową w ciągu dwóch miesięcy to ustawa medialna bądź pakiet dwóch ustaw trafi do parlamentu w kwietniu" - zapowiedział Krzysztof Czabański.

W dyskusji szef KRRiT zaznaczał że media publiczne do wypełniania misji potrzebują rocznie przynajmniej 2 miliardów złotych. Jan Dworak apelował by wprowadzając nowe finansowanie ograniczyć możliwość zdobywania reklam przez radio i telewizję publiczną. "Jeżeli pozwoli się im nadal funkcjonować na rynku reklamy to niezależnie od wysokości wpływów z nowego abonamentu będą chcieli wyszarpać dodatkowe środki. Pokusa komercjalizacji będzie zawsze" - ostrzegał Jan Dworak.

Reklama

W debacie brali również udział też przedstawicieli ugrupowań PO, Nowoczesna i Kukiz 15.