Łukasz Wilkowicz z „Dziennika Gazety Prawnej” otrzymał nominację do Grand Press Economy - prestiżowej nagrody dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych.

„Nie ma wśród polskich dziennikarzy nikogo, kto sektor bankowy rozumiałby lepiej niż on. I kto wzbudzałby większy respekt u przedstawicieli instytucji finansowych” – piszą o Wilkowiczu organizatorzy konkursu.

Nominowanych wskazała redakcja „Press” po konsultacjach z 44 fachowcami: analitykami, ekspertami rynku kapitałowego, specjalistami od inwestowania, szefami redakcji i dziennikarzami z mediów ekonomicznych. Poza Wilkowiczem, do nagrody zostali nominowani również Krzysztof Berenda z RMF FM i Barbara Oksińska z Business Insidera.

Zwycięzcę, którego wyłoni redakcja „Press”, poznamy 7 grudnia na gali finałowej Grand Press 2021.

Łukasz Wilkowicz zaczynał karierę w Programie III Polskiego Radia oraz w „Gazecie Bankowej”. Później pracował w „Parkiecie” i „Rzeczpospolitej”. Od 10 lat jest w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. „Polityka pieniężna, bankowość, towarzystwa ubezpieczeniowe, a także sprawozdania finansowe firm nie mają przed nim tajemnic. Doskonale rozumie procesy ekonomiczne i najgłębiej schowane dane, informacje i tajemnice” – charakteryzują go organizatorzy konkursu.