Laureatów nagród Press Club Polska poznaliśmy podczas wtorkowej gali. W imieniu Słuckiej, która przebywa w areszcie na Białorusi, a także białoruskiego Press Clubu, mowę wygłosił Anton Ruloŭ.

Wywiad ze Słucką opublikowaliśmy w październiku 2020 r.: Dziennikarka z Białorusi: Strachem nas nie wezmą [WYWIAD RIGAMONTI]

Znakiem solidarności ze wszystkimi dziennikarzami na Białorusi była też Nagroda Specjalna im. Darisza Fikusa. Otrzymały ją Darja Czulcowa i Kaciaryna Andrejewa z telewizji Biełsat za „niezłomne wykonywanie zawodu dziennikarza w warunkach wymagających ogromnej osobistej odwagi”.

Rada Press Club Polska przyznała też Nagrodę Specjalną Press Club Polska rzecznikowi praw obywatelskich Adamowi Bodnarowi oraz jego zastępcom: Hannie Machińskiej, Stanisławowi Trociukowi i Maciejowi Taborowskiemu. Uzasadnieniem jest ich działalność na rzecz ochrony praw i swobód obywatelskich, w tym wolności słowa.

Laureatem tegorocznej Nagrody im. Dariusza Fikusa został Janusz Schwertner za tekst „Miłość w czasach zarazy” opublikowany przez Onet.pl. Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska otrzymał Maciej Rudke - za cykl publikacji o problemie frankowym i próbach jego rozwiązania w “Rzeczpospolitej” i “Parkiecie”.