statystyki

Igrzyska zimowe w TVP dla misji, a nie dla pieniędzy

autor: Elżbieta Rutkowska15.01.2018, 07:31; Aktualizacja: 15.01.2018, 07:45
TVP Telewizja Polska

Gdyby nie różnica czasu z Koreą Płd., wpływy ze spotów reklamowych byłyby większe.źródło: ShutterStock

Dzięki transmisjom z Pjongczangu TVP sprzeda w lutym więcej reklam, ale do imprezy raczej dołoży.

W tym tygodniu biuro reklamy Telewizji Polskiej zacznie sprzedaż spotów reklamowych i plansz sponsorskich przy zaplanowanych na luty zimowych igrzyskach olimpijskich pokazywanych na obu głównych antenach i w internecie. Dzięki tym transmisjom wygeneruje wyższe wpływy z reklam, niż gdyby zawodów sportowych nie było. – Igrzyska pomagają nam maksymalizować przychody w lutym. Szczególnie duże jest zainteresowanie sponsoringiem, dlatego ekspozycję plansz sponsorskich skróciliśmy z ośmiu do sześciu sekund, by zmieścić ich więcej – mówi Ewelina Czuba, dyrektor biura reklamy TVP. Pakiety dla sponsorów kosztują od 115 tys. zł, przez kilkaset tys. zł, po 2,23 mln zł (plus VAT). Mimo to prezes TVP Jacek Kurski przewiduje, że telewizja, która sublicencję na pokazywanie imprezy odkupiła do koncernu Discovery, do igrzysk raczej dołoży. – Problemem będzie pora emisji – stwierdza Kurski. Transmisje będą bowiem prowadzone także w nocy. Zjazdy o godz. 2 obejrzą tylko najwytrwalsi fani narciarstwa alpejskiego. Najwięcej osób przed telewizory przyciągną na pewno skoki narciarskie, bo w tej dyscyplinie Polska ma największe szanse medalowe. Te zawody będą transmitowane za dnia: część konkursów rano, część po południu.

Gdyby nie różnica czasu z Koreą Płd., wpływy ze spotów reklamowych byłyby większe. – Oczywiście, że najlepiej byłoby do igrzysk nie dokładać, a nawet na nich zarobić. Jesteśmy jednak telewizją publiczną, więc będziemy je pokazywać, realizując naszą misję wobec widzów – podkreśla prezes Kurski.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane