Użytkownicy platformy mojePZU otrzymają dostęp do nowego systemu płatności online w efekcie współpracy ubezpieczyciela z Tpay i Bankiem Pekao, podało PZU.

Tpay oraz Bank Pekao dostarczają PZU obsługę płatności internetowych, w tym pełną integrację z bramką płatniczą PZU w opcji umożliwiającej opłacenie zamówienia bez opuszczania strony, płatności przelewami online (pay-by-link), BLIK-iem oraz akceptację płatności kartowych. mojePZU udostępni płatności operatora Tpay, wynika z komunikatu PZU.

"Koncentracja na doświadczeniach klienta motywuje nas do ciągłego rozwoju serwisu w obszarze szybkich i bezpiecznych płatności online. Wierzymy, że rozpoczęcie współpracy z Tpay oraz Pekao da nam gwarancję zapewnienia najwyższej jakości usług w tym zakresie" - powiedział dyrektor zarządzający do spraw rozwoju procesów, usług i platform cyfrowych PZU Maciej Gołaś, cytowany w komunikacie.

"Usługa akceptacji kart płatniczych w Internecie jest nowością w naszej ofercie i komplementarnym rozwiązaniem do już oferowanej od lat akceptacji kart w terminalach POS. Cieszymy się, że naszym pierwszym klientem korzystającym z akceptacji kart w e-commerce jest PZU" - dodał dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao Remigiusz Hołdys.

Platforma mojePZU to serwis samoobsługowy, z którego korzysta ponad 3 mln klientów PZU.

Tpay to flagowy produkt Krajowego Integratora Płatności S.A., który działa na polskim rynku płatności online od ponad 12 lat.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów wyniosła 402 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.