Dzięki specjalnym ofertom cenowym rywalizacja na tym polu trwa w najlepsze! Jeśli brakuje nam gotówki, a chcemy wymienić nasze wysłużone auto na nowsze albo zupełnie nowe mamy duży wybór kredytów na ten cel! Przeanalizujmy najkorzystniejsze oferty i sprawdźmy na jakie specjalne warunki kredytowania mogą liczyć zainteresowane nimi osoby.

Nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, a zamierzasz wymienić auto na nowe? Pomocna może okazać się oferta kredytów samochodowych dostępna w bankach. Jak w tym gąszczu wybrać tę najkorzystniejszą propozycję? Prześledźmy grudniowe oferty specjalne kredytów na zakup auta. Przeanalizujmy najlepsze obecnie oferty banków, dzięki którym zakup wymarzonego auta – zarówno nowego, jak i używanego nie będzie już problemem.

Kredyt na nowe auto

Przyjęliśmy założenie, że poszukujemy najkorzystniejszej oferty na sfinansowanie zakupu nowego auta. Analizie poddaliśmy kredyty w kwocie 60 000 zł, przeznaczone na zakup samochodu o wartości 72 000 zł (co oznacza, że dysponujemy 20% wkładem własnym), spłacane przez okres 60 miesięcy.
W grudniu najlepiej prezentuje się oferta MultiBanku. Oprocentowanie nominalne kredytu u zwycięzcy zestawienia wynosi zaledwie 6,94%, przy stawce prowizji na poziomie tylko 3%! Rzeczywisty koszt kredytu to zaledwie 8,47%! Co najbardziej interesujące – wysokość raty – przy założeniu powyższych parametrów wynosi 1 222 zł. Łączny koszt takiego kredytu (czyli suma odsetek, prowizji, ubezpieczeń i ewentualnych innych kosztów) oscyluje na poziomie 13 553 zł.

Dla porównania, miesięczna rata kredytu w mBanku zajmującym 8. miejsce w naszym zestawieniu wynosi 1 382 zł, czyli jest o 160 zł miesięcznie wyższa niż w MultiBanku. Jest to spowodowane m.in. wyższym o ponad 4,5 pp. oprocentowaniem, wynoszącym 11,4%.
Skorzystanie z oferty MultiBanku w skali 5 lat da oszczędności rzędu 10 000 zł, stanowiące równowartość blisko 20% kredytowanego pojazdu!

Ranking kredytów samochodowych - auta nowe
poz.BankCałkowity koszt kredytu
Miesięczna rata w zł
Oprocentowanie nominalne
Wysokość prowizji w %
1MultiBank13552,931222,006,94%3%
2Getin Noble Bank15223,001253,725,99%0%
3Bank Pocztowy15300,001255,008,47%1-5%
4
Nordea Bank Polska16502,001259,009,49%1,5%
5
Raiffeisen Bank 15 587,401277,117,99%5%
6Credit Agricole Bank Polska S.A.16722,951278,729,49%1,5%
7 BNP Paribas Bank Polska SA17131,001285,009,49%2%
8Alior Bank18500,821308,357,88%1%
9mBank23497,031382,0011,40%5%
Dane na 13 grudnia 2011 r.
Założenia: Kwota kredytu 60 000 zł (cena pojazdu 75 000 zł, 80% ltv, Klient posiada w gotówce wkład własny). Prowizja oraz ewentualne inne opłaty - ubezpieczenie itp. kredytowane, proszę uwzględnić w racie. Klienci w wieku 30 lat, rodzina 2+2 z comiesięcznymi wpływami razem 4500 zł netto (umowa o pracę na cz. nieokreslony, miasto powyżej 100tys. mieszkańców), rata kredytu 400 zł, koszty utrzymania 600 zł; dobra historia w BIK. Okres spłaty 5 lat. Okres spłaty 5 lat.

Kredyt na samochód używany

Poszukując najlepszej oferty na auto używane, która w najtańszy sposób pozwoli sfinansować kupno samochodu z rocznika 2008 kosztującego 30 000 zł, przeanalizowaliśmy kredyty spłacane przez 5 lat, które pozwolą na sfinansowanie wszystkich kosztów związanych z tą transakcją.
Jakie sa wnioski z tej analizy? Kredyty pozwalające sfinansować zakup używanego auta wciąż są nieznacznie droższe od tych, dzięki którym możemy kupić nowy pojazd. Liderem grudniowego zestawienia został, podobnie jak w przypadku aut nowych, MultiBank! Warunki kredytowania dostępne u zwycięzcy rankingu są następujące: oprocentowanie nominalne 8,94% w skali roku i prowizja w wysokości 3%. Rata takiego kredytu wyniesie zaledwie 641 zł, co przekłada się na RRSO w wysokości 10,67%. Całkowity koszt kredytu to tylko 8 583 zł! Dla porównania zestawmy ofertę mBanku, zajmującego szóstą pozycję w naszym porównaniu.
Bank ten udostępnia kredyt z oprocentowaniem 11,99% i stawką prowizji aż do 5%. Przy założeniu takich warunków cenowych rata wynosi już 147 zł miesięcznie więcej niż w zwycięskim MultiBanku.

Sprawdź porównanie ofert kredytu na auto! Nie wybieraj na ślepo

Generalnie wydźwięk naszej analizy pozostaje niezmienny – źle wybrana oferta kredytu samochodowego będzie nas kosztowała zdecydowanie drożej! Nie ma żadnego powodu, aby wybierać droższe oferty – zaoszczędzone środki lepiej przeznaczyć na wcześniejszą spłatę takiego kredytu albo dodatkowe wyposażenia pojazdu czy też lepszy pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego.

Krótki czas, jaki poświęcimy na wybór najlepszej oferty rzeczywiście się opłaca. Różnice w ratach, jak obrazują powyższe rankingi, nierzadko przewyższają często 1 000 zł rocznie. Nie wolelibyście zadysponować tymi środkami swobodnie, a nie przekazać jej w formie odsetek do banku? Odpowiedź chyba nasuwa się sama…

Ranking kredytów samochodowych - auta używane
poz.BankCałkowity koszt kredytu
Miesięczna rata w zł
Oprocentowanie nominalne
Wysokość prowizji w %
1Multibank8583,39641,008,94%3%
2Getin Noble Bank8522,88642,056,99%0%
3BNP Paribas Bank Polska10099,00668,009,90%2%
4Bank Pocztowy11280,00688,0012,47%1-5%
5Credit Agricole Bank Polska S.A.10181,37677,1911,99%1,5%
6Alior Bank11884,45698,0710,08%2,25%
7 mBank12720,33707,0012,40%5%
8
Raiffeisen Bank 9 318,72787,8911,99%5%
Dane na 13 grudnia 2011 r.
Założenia: Kredyt na auto używane, który można przeznać na zakup dowolnej marki: Auto z 2008r. Kwota kredytu 30 000 zł (cena pojazdu 30 000 zł, 100% ltv). Prowizja oraz ewentualne inne opłaty - ubezpieczenie itp. kredytowane, proszę uwzględnić w racie. Klienci w wieku 30 lat, rodzina 2+2 z wpływami razem 4500 zł netto (umowa o pracę na cz. nieokreślony, miasto powyżej 100tys. mieszkańców), rata kredytu 400 zł, koszty utrzymania 600 zł; dobra historia w BIK. Okres spłaty 5 lat.