Bank Pekao poinformował w środę, że oferuje swoim klientom odroczenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub odsetkowych przez okres do 3 miesięcy. Zawieszenie spłaty dotyczy zarówno umów kredytowych, jak i leasingowych oraz faktoringowych - podał bank.

Jak podkreślił bank, za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków o zawieszenie spłaty raty nie będzie pobierał dodatkowych opłat czy prowizji. Składanie wniosków może odbywać się zdalnie. Zawieszenie spłaty automatycznie o ten sam czas wydłuża łączny okres spłaty zobowiązania. Dodatkowo klienci Pekao, których linie kredytowe kończą się w najbliższych miesiącach, mogą liczyć na ich odnowienie na okres do 6 miesięcy w sposób uproszczony.

Pekao poinformował też, że bank upraszcza jednocześnie i dostosowuje do bieżącej sytuacji swoje procedury kredytowe i operacyjne, aby ułatwić firmom dostęp do finansowania.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji część naszych klientów może mieć bieżące problemy finansowe, a tym samym przejściowe kłopoty w spłacie zobowiązań. Chcemy jak najbardziej ułatwić im przejście przez ten trudny okres„ – oświadczył prezes Pekao Marek Lusztyn.

„Poważnie podchodzimy do odpowiedzialności banku wobec społeczeństwa. Na tym etapie najważniejsze jest solidarne zaangażowanie nas wszystkich w stawienie czoła zagrożeniu koronawirusem” - dodał Luszyn.