statystyki

Tani prąd? O tym może zdecydować sąd

autor: Karolina Baca-Pogorzelska19.03.2019, 07:41; Aktualizacja: 19.03.2019, 07:43
O tym, że koszty ustawy prądowej są źle policzone, pisaliśmy w lutym. A tydzień temu możliwe pozwy sygnalizowała w DGP szefowa Forum Energii Joanna Maćkowiak-Pandera.

O tym, że koszty ustawy prądowej są źle policzone, pisaliśmy w lutym. A tydzień temu możliwe pozwy sygnalizowała w DGP szefowa Forum Energii Joanna Maćkowiak-Pandera.źródło: ShutterStock

Po konsultacjach rozporządzenia do ustawy prądowej energetycy wyliczyli, że na rekompensaty zabraknie ok. 6 mld zł . Planują pozwy wobec Skarbu Państwa – ustalił DGP.

O tym, że koszty ustawy prądowej są źle policzone, pisaliśmy w lutym. A tydzień temu możliwe pozwy sygnalizowała w DGP szefowa Forum Energii Joanna Maćkowiak-Pandera. Jak ustaliliśmy, na drogę sądową chce wejść m.in. PKP Energetyka. Ani spółka, ani jej właściciel, czyli CVC Capital Partners – zarejestrowany w Luksemburgu amerykański fundusz inwestycyjny – sprawy nie komentują.

CVC jest w Polsce znany z tego, że kontroluje sieć Żabka, a ostatnio również współpracuje z uczelnią o. Tadeusza Rydzyka. PKP Energetyka, jak pisaliśmy niedawno, pozostanie w prywatnych rękach ze względu na dobre relacje z USA. „Fakt” napisał, że w tej sprawie interweniowała amerykańska ambasador Georgette Mosbacher, która miała powiedzieć, że „mamy się od PKP Energetyka odczepić”. Nasi rozmówcy twierdzą, że w przypadku walki o rekompensaty spółka też może liczyć na wsparcie dyplomacji.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane