statystyki

Inwestycje energetyczne ciążą koncernom. Nowe bloki okazały się kosztowne, a ryzyko wysokie

autor: Adam Sofuł15.09.2016, 07:45; Aktualizacja: 15.09.2016, 08:12
Nadzieje na znalezienie partnera też nie mogą być przesadne, bo aktywa węglowe – a o takich tu mowa – nie są na szczycie inwestycyjnej top listy instytucji finansowych.

Nadzieje na znalezienie partnera też nie mogą być przesadne, bo aktywa węglowe – a o takich tu mowa – nie są na szczycie inwestycyjnej top listy instytucji finansowych.źródło: ShutterStock

Spółki zaangażowały się w budowę nowych bloków. Teraz zaczęły liczyć pieniądze i szukają partnerów do podzielenia się ryzykiem.

Obecnie trwa budowa czterech dużych nowych bloków energetycznych: Opole, Turów (PGE), Kozienice (Enea) i Jaworzno (Tauron). W zapowiedziach jest piąty – nowy blok w należącej do Energi elektrowni w Ostrołęce. Wielomiliardowe inwestycje okazują się jednak trudne do udźwignięcia dla tych spółek. Stąd coraz głośniej mówią o poszukiwaniu partnerów. Tauron i PGE zapisały to zresztą w aktualizacjach swoich strategii.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie