statystyki

Janusze, dywidenda i nowa kopalnia

autor: Karolina Baca-Pogorzelska23.01.2019, 07:59; Aktualizacja: 23.01.2019, 08:03
Daniel Ozon

Daniel Ozonźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Dominik Gajda Agencja Gazeta

- Jastrzębska Spółka Węglowa włożyła mnóstwo energii w restrukturyzację. Wyższe ceny węgla na pewno powodują, że przyspieszają inwestycje i trzeba przygotować się na dekoniunkturę - mówi Daniel Ozon, od 2017 r. prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w latach 2006–2008 jej wiceprezes i dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej


Mocne działa wytacza Związek Zawodowy Jedność przeciwko panu i dużym związkom, które bronią pana przed kolejnymi odwołaniami. W swoim liście pisze o korupcyjnym „cichym układzie” na linii reprezentatywne związki – zarząd. Chodzi m.in. o zasady przyjmowania do pracy w spółce.

Jedność jest niszowym związkiem. Walczy różnymi metodami, nawet kosztem dobrego imienia własnego pracodawcy, by przyciągnąć większą liczbę członków. Ich zarzuty, najdelikatniej mówiąc, nie mają żadnego oparcia w faktach. Półtora roku temu, gdy organizowaliśmy międzynarodowe forum górnicze w kopalni Pniówek, „przywitali” gości w specyficzny sposób.

Czyli jak?

Wtargnęli na salę, chcieli zdemolować kopalnię. Dobrze, że mieliśmy sprawną ochronę. Nie będę tego dalej komentować. Związek Jedność, jeśli ma dowody na swoje zarzuty, powinien złożyć doniesienie do prokuratury. Podgrzewanie atmosfery w wykonaniu tych panów podczas przejmowania kopalni Budryk w 2007 r. wszyscy pamiętamy.

Daria Klimza z TOK FM przywołała ich słowa po poniedziałkowym spotkaniu z kierownictwem resortu energii. „Każdy Janusz w czasie koniunktury byłby lepszy w zarządzaniu od Ozona”. Ja kiedyś, za czasów nieistniejącej już Kompanii Węglowej, twierdziłam, że na jej czele może stanąć krowa, bo i tak nie będzie miała nic do powiedzenia. Jak jest z panem?


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • JASMOS stary(2019-01-23 13:30) Zgłoś naruszenie 10

    Napewno tak nie jest ja jestem Górnikiem z Jastrzębia pracuje na Jastrzębiu 14 lat, pracuje teraz w dozorze. Przeszedłem wielu prezesów i tak jak Ozon nikt nie bronił praw górników, ale górników tych co pracują na DOLE. SZCZĘŚĆ BOŻE.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie