Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej-Gut Mostowy nie wyklucza wydłużenia możliwości ferii szkolnych, aby w ten sposób ograniczyć liczbę osób, które mogą planować wypoczynek w jednym miejscu. Jeżeli takie rozwiązanie sprawdziłoby się zimą, mogłoby zostać wprowadzone także latem

Gut-Mostowy poinformował, że rozmowy na ten temat w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) z udziałem wicepremiera i szefa resortu Jarosława Gowina zaplanowano na przyszły tydzień.

"To byłoby zasadne, żeby rozszerzyć ferie zimowe, aby nie było nakładania się grup i jeszcze [te ferie] wydłużyć. Takie sugestie z naszego departamentu do Rady Ministrów wystosujemy i nie wykluczamy, że tego typu myślenie można byłoby projektować na zbliżające się wakacje" - powiedział Gut-Mostowy w Money.pl.

Wyraził przekonanie, że "wszystkie działania rządu będą skierowane na to, żeby te ferie się odbyły i odbyły się w taki sposób, aby całe rodziny […] mogły wyjechać na odpoczynek na świeżym powietrzu".

Jeżeli nie doszłoby do znaczącej zmiany sytuacji epidemicznej, nie wykluczył, że "jakieś formy rozszerzenia […] wakacji tak, aby sezon turystyczny nie kumulował się tylko i wyłącznie w sierpniu i w II połowie lipca, byłyby elementem pewnego komfortu wypoczynku, ale także zmniejszenia ryzyka zachorowań".

Zastrzegł jednak, że są to wstępne propozycje i na razie jeszcze muszą zostać przedyskutowane z wicepremierem Gowinem oraz ekspertami z resortu. Rozmowy na ten temat mają być prowadzone w przyszłym tygodniu.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 22 464 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowały w Polsce 819 262 osoby.