Nie wykluczam, że w pewnym momencie ograniczenia odgórne dotyczące uczelni wyższych zostaną zniesione i to od decyzji uczelni będzie zależało w jakiej formie wrócić ostatecznie do dydaktyki - podkreślił w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu w Programie Trzecim Polskiego Radia był pytany o kwestię znoszenia obostrzeń w przypadku uczelni wyższych. Müller wskazał, że od 25 maja stopniowo będą wracały zajęcia dla ostatnich lat studiów oraz takie zajęcia, które nie mogą się odbywać zdalnie, czyli np. laboratoryjne.

"Czy w tym roku akademickim wrócimy już tak na pełne obroty, to jeszcze decyzja nie zapadła, ale niektóre uczelnie przedłużyły rok akademicki, np. nawet do sierpnia. W związku z tym nie wykluczam, że w pewnym momencie faktycznie już obostrzenia zostaną zniesione i to do decyzji uczelni będzie zależało, w jakiej formie wrócić już ostatecznie do dydaktyki" - powiedział.

"Wtedy te ograniczenia odgórne nie będą obowiązywały, a decyzje będą należały do autonomii uczelni, bo uczelnie w tym zakresie mają szeroką autonomię" - dodał rzecznik rządu.