ochrona

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szpitale mają milionowe zaległości w ZUS

  Szpitale mają milionowe zaległości w ZUS

  Pracownicy placówek medycznych, którzy nadgodziny wykonują w ramach umów z firmami zewnętrznymi, często nie mają odprowadzanych składek. Coraz więcej szpitali wpada w poważne kłopoty finansowe.

  czytaj więcej

 • Łętowska: Konstytucyjna rekonkwista

  Łętowska: Konstytucyjna rekonkwista

  W sztuce Petera Weissa „Marat/Sade” jedna z przyśpiewek brzmi „Maracie, co się stało z naszą rewolucją, Maracie, my nie chcemy już czekać na jutro, Maracie, my wciąż jesteśmy najbiedniejszym stanem. Dzisiaj chcemy widzieć obiecaną zmianę” . Czyżbyśmy się zatem doczekali?

  czytaj więcej

 • Drukarz nie chciał wydrukować ulotek LGBT: Wolnoć Tomku w swoim domku

  Drukarz nie chciał wydrukować ulotek LGBT: Wolnoć Tomku w swoim domku

  Sprawa łódzkiego drukarza, który odesłał z kwitkiem organizację LGBT, w moim odczuciu pokazała, jak płytki był dotąd dyskurs na temat ochrony przed dyskryminacją

  czytaj więcej

 • Karmienie piersią. Jak powinien zachować się restaurator?

  Karmienie piersią. Jak powinien zachować się restaurator?

  PROBLEM: Na restauratorów w całym kraju padł blady strach. Kilka dni temu ruszył precedensowy proces, jaki wytoczyła 27-letnia gdańszczanka jednej z sopockich restauracji. Według niej podczas pobytu w lokalu nie pozwolono jej swobodnie nakarmić dziecka piersią. Szefostwo lokalu odrzuca te zarzuty, informuje jedynie, że kelner poprosił kobietę, by nie karmiła przy stoliku, a przeniosła się w bardziej dyskretne miejsce. Było to podyktowane uwagami innych gości, których raziło takie zachowanie. Kobieta domaga się 10 tys. zł odszkodowania oraz przeprosin w mediach. Wspiera ją Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Chce ono, by sąd stwierdził, czy takie traktowanie matek karmiących w miejscach publicznych i ogólnie dostępnych jest zgodne z prawem, czy też jest dyskryminacją. Ta sprawa wywołała olbrzymie poruszenie: w mediach, w prasie, na forach dyskusyjnych. Inni restauratorzy zastanawiają się, czy postępowanie personelu sopockiej restauracji było prawidłowe? Obecnie niewiele restauracji oferuje swoim klientkom wydzielone miejsca do dyskretnego karmienia dzieci. Jak w takiej sytuacji powinien postąpić właściciel lokalu, aby nie narazić się na zarzuty dyskryminacji? Czy można ustrzec się innych tego typu prowokacji – wszak wygrany precedensowy proces stać się może inspiracją dla naśladowców? Szukamy odpowiedzi na wybrane pytania.

  czytaj więcej

 • Zezwolenie na prowadzenie apteki nie przechodzi automatycznie

  Zezwolenie na prowadzenie apteki nie przechodzi automatycznie

  Przejąłem od ojca aptekę w drodze darowizny. On przeszedł na emeryturę. Czy to oznacza, że automatycznie może na mnie przejść zezwolenie na jej prowadzenie, skoro spełniam wszystkie wymogi, które spełniał mój ojciec?

  czytaj więcej

 • Bezwarunkowy zakaz głosowania w wyborach nieproporcjonalnym ograniczeniem praw skazanych

  Bezwarunkowy zakaz głosowania w wyborach nieproporcjonalnym ograniczeniem praw skazanych

  W sprawie Kulinski i Sabev przeciwko Bułgarii (skarga nr 63849/09) trybunał po raz kolejny wypowiedział się na temat dopuszczalnych ograniczeń praw osób pozbawionych wolności. Po raz kolejny również orzekł w sposób sprzeczny z poglądami środowisk, które domagają się jak najbardziej restrykcyjnego traktowania skazanych.

  czytaj więcej

 • Jurydyzujemy nawet karmienie piersią

  Jurydyzujemy nawet karmienie piersią

  Funkcje, które spełniały w przeszłości normy zwyczajowe, religijne i etyczne, wypełnia dziś prawo pozytywne. Stało się ono jedynym wiarygodnym wzorcem akceptowalnych zachowań

  czytaj więcej

 • Gdy sąd działa opieszale i gubi pisma

  Gdy sąd działa opieszale i gubi pisma

  Sytuacja, w której sąd przez swoje zaniedbania daje wyraz temu, że sprawa konkretnego człowieka nie jest istotna, z pewnością prowadzi do naruszenia godności jednostki.

  czytaj więcej

 • NSA wydał wyrok w oparciu o nieopublikowne orzeczenie TK

  NSA wydał wyrok w oparciu o nieopublikowne orzeczenie TK

  70 tys. zł za samo tylko zajęcie rachunku bankowego to zbyt wiele w świetle tego, co powiedział trybunał – orzekł NSA. I uchylił postanowienie fiskusa o kosztach egzekucyjnych.

  czytaj więcej

 • Nasze dane osobowe to cenny towar. Aby nimi handlować, potrzebna jest zgoda

  Nasze dane osobowe to cenny towar. Aby nimi handlować, potrzebna jest zgoda

  Jakiś czas temu pisaliście, że przedsiębiorca może, nie pytając klienta, przetwarzać jego dane osobowe w celach marketingu własnych produktów i usług. A co z ich sprzedażą – pyta pani Tatiana. – Czy firma marketingowa może legalnie kupić bazę danych osobowych od innej firmy, a jeśli tak, to jakie przepisy jej na to pozwalają – takie pytania nurtują czytelniczkę.

  czytaj więcej

 • Pokemony przesadzają z inwigilowaniem użytkowników

  Pokemony przesadzają z inwigilowaniem użytkowników

  Nieograniczony postęp technologiczny i pełna informatyzacja jest znakiem naszych czasów, czymś, czego zatrzymać zwyczajnie się już nie da. Ostatnie miesiące dostarczyły nam tylko kolejnego dowodu na tempo tego rozwoju. Od niedawna w Europie oraz Polsce dostępna jest bowiem gra na urządzenia mobilne (zarówno na iOS, jak i Androidzie), pozwalająca łapać pokemonowe stworki zlokalizowane w rzeczywistych miejscach. Aplikacja przeniosła więc znaną historię pokemonów do świata rozszerzonej rzeczywistości.

  czytaj więcej

 • Prezes PKP S.A: Na dworcach pojawiły się zabezpieczenia, jakie znamy z lotnisk

  Prezes PKP S.A: Na dworcach pojawiły się zabezpieczenia, jakie znamy z lotnisk

  O niestandardowych instrumentach bezpieczeństwa i sukcesie organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży mówi Mirosław Pawłowski – prezes Polskich Kolei Państwowych SA.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekt "małej ustawy o innowacyjności"

  Rząd przyjął projekt "małej ustawy o innowacyjności"

  Zachęty podatkowe dla innowacyjnych firm, ułatwienia proceduralne obejmujące instytuty badawcze i naukowe, regulacje dotyczące finansowania komercjalizacji wyników badań - przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt tzw. małej ustawy o innowacyjności.

  czytaj więcej

 • Reduta Dobrego Imienia o karaniu za "polskie obozy": To prawo jest niezbędne

  Reduta Dobrego Imienia o karaniu za "polskie obozy": To prawo jest niezbędne

  Prawo, które wprowadza karę za użycie słów "polskie obozy śmierci" jest niezbędne - ocenił w rozmowie z PAP prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski. Według niego, karą za to przestępstwo powinna być grzywna, a nie więzienie.

  czytaj więcej

 • Zachodniopomorskie: Szpital w Białogardzie pod kontrolą NFZ i PIP

  Zachodniopomorskie: Szpital w Białogardzie pod kontrolą NFZ i PIP

  Od 24 czerwca Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale podległe spółce Centrum Dializa – poinformowała PAP we wtorek Teresa Cabała z PIP w Nowym Sączu. Kontrola obejmuje szpital w Białogardzie, w którym zmarła lekarka-anestezjolog, podczas czwartej doby dyżuru.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej