ochrona

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Stolica: Uniewinnienie ws. rozbiórki zabytkowej kamienicy na Powiślu

  Stolica: Uniewinnienie ws. rozbiórki zabytkowej kamienicy na Powiślu

  Stołeczny sąd uniewinnił we wtorek kobietę oskarżoną o wydanie w 2013 r. decyzji rozbiórki zabytkowej kamienicy przy ul. Zajęczej na Powiślu. Stan budynku stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia - ocenił sąd po trwającym blisko 2,5 roku procesie.

  czytaj więcej

 • W MF rozważa się powrót do kryterium powierzchni w podatku od handlu

  W MF rozważa się powrót do kryterium powierzchni w podatku od handlu

  Ministerstwo Finansów rozważa powrót do koncepcji powierzchni jako kryterium podatku od sprzedaży detalicznej po tym, jak Komisja Europejska zakwestionowała obecną ustawę - wynika z informacji PAP.

  czytaj więcej

 • Analitycy: Złoty pozostaje dość stabilny

  Analitycy: Złoty pozostaje dość stabilny

  Mimo że na rynkach finansowych nastroje są zmienne, notowania polskiej waluty na wtorkowej sesji pozostawały dość stabilne - zauważają analitycy. Euro ok. godz. 17- tej kosztowało 4,29 zł; dolar amerykański 3,83 zł, frank szwajcarski 3.94 zł, a funt 4,95 zł.

  czytaj więcej

 • RPO do ministra zdrowia: Prawa kobiet rodzących są naruszane

  RPO do ministra zdrowia: Prawa kobiet rodzących są naruszane

  Prawa kobiet ciężarnych i rodzących są naruszane w zakresie dostępu do znieczulenia zewnątrzoponownego - napisał RPO Adam Bodnar do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, prosząc o działania prowadzące do rozwiązania problemu.

  czytaj więcej

 • Rząd podjął uchwałę w sprawie Narodowego Programu Mieszkaniowego

  Rząd podjął uchwałę w sprawie Narodowego Programu Mieszkaniowego

  Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia "Narodowego Programu Mieszkaniowego" (NPM), podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Program będzie służył realizacji "Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" – mieszkalnictwo ma być jednym z ważnych elementów polityki rozwoju, a działania przewidziane w programie mieszkaniowym będą wdrażane od IV kwartału 2016 r.

  czytaj więcej

 • TK: Konstytucyjny przepis o skreślaniu z listy aplikantów adwokackich

  TK: Konstytucyjny przepis o skreślaniu z listy aplikantów adwokackich

  Konstytucyjny jest przepis o możliwości skreślenia z listy aplikantów po stwierdzeniu nieprzydatności do wykonywania zawodu adwokata - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Wskazał, że konstytucyjne prawo do nauki nie wyklucza mechanizmów oceny aplikantów.

  czytaj więcej

 • Radziwiłł: Rząd bardzo poważnie traktuje potrzeby służby zdrowia

  Radziwiłł: Rząd bardzo poważnie traktuje potrzeby służby zdrowia

  Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ocenił, że jego wtorkowe spotkanie z przedstawicielami Porozumienia Zawodów Medycznych było dobre, obie strony wymieniły poglądy na szereg problemów. Związkowcy po wyjściu z rozmów nie kryli zawodu, chcą spotkania z premier Beatą Szydło.

  czytaj więcej

 • KOD uhonorowany Nagrodą Obywatelską Parlamentu Europejskiego

  KOD uhonorowany Nagrodą Obywatelską Parlamentu Europejskiego

  Za "nieustępliwe dążenie do kształtowania postaw demokratycznych" Komitet Obrony Demokracji został we wtorek uhonorowany Nagrodą Obywatelską Parlamentu Europejskiego. Liderowi KOD Mateuszowi Kijowskiemu nagrodę wręczyła posłanka do PE Róża Thun.

  czytaj więcej

 • "Jesteśmy zawiedzeni". Przedstawiciele pracowników medycznych spotkali się z ministrem zdrowia

  "Jesteśmy zawiedzeni". Przedstawiciele pracowników medycznych spotkali się z ministrem zdrowia

  - Jesteśmy bardzo zawiedzeni - mówił Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, po spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Tematem rozmów były wynagrodzenia pracowników medycznych. - Liczyliśmy, że pan minister przyjdzie z konkretnymi propozycjami, że będzie miał pozwolenie od pani premier i całego rządu, że będzie rozmawiał z nami poważnie - powiedział J. Biliński. Dodał, że wobec braku konkretów ze strony resortu zdrowia, teraz czas na spotkanie z Beatą Szydło. Minister zdrowia po zakończeniu rozmów podkreślił, że rząd poważnie traktuje problemy służby zdrowia. - Jesteśmy po dobrym spotkaniu. Wymieniliśmy poglądy na cały szereg różnych problemów - mówił K. Radziwiłł. Spotkanie zorganizowało po sobotniej (24.09) manifestacji pracowników ochrony zdrowia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej