szkolenie

Szkolenie – zajęcia pozaszkolne mające na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych potrzebnych do wykonywania pracy, w tym umiejętności poszukiwania zatrudnienia.


 • Polskie specjalności: Transport i IT

  Polskie specjalności: Transport i IT

  W międzynarodowym handlu towarami nadwyżkę notujemy od niedawna. W obrotach usługowych dodatnie saldo właśnie przekroczyło 50 mld zł w skali roku.

  czytaj więcej

 • PiS nacjonalizuje karetki, Falck wychodzi z Polski

  PiS nacjonalizuje karetki, Falck wychodzi z Polski

  Jeden na 10 ambulansów przyjeżdżających na wezwanie należy do prywatnych firm. Ich właściciele będą zmuszeni do wyprzedania floty aut

  czytaj więcej

 • Przestępcy podatkowi będą musieli pójść do więzienia za puste faktury

  Przestępcy podatkowi będą musieli pójść do więzienia za puste faktury

  Projekt zmian kodeksu karnego, który zakłada zaostrzenie kar za puste faktury, jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie. Nowelizacja ma uderzyć w przestępców czerpiących zyski z wyłudzania zwrotu VAT. Jednak obawiają się jej też zwykli przedsiębiorcy, którzy często padają ofiarą oszustów. Maksymalną karą ma być 25 lat pozbawienia wolności. To oznacza, że zagrożony nią czyn będzie zbrodnią, tak jak są nią zabójstwo, przestępstwo przeciwko pokojowi lub ludzkości czy przestępstwa wojenne.

  czytaj więcej

 • Gotowi na kobietę. Kto przejmie schedę po Dariuszu Sałajewskim?

  Gotowi na kobietę. Kto przejmie schedę po Dariuszu Sałajewskim?

  W tej chwili kluczowe wydają się działania na rzecz poszerzania rynku. To definiuję jako najważniejsze zadanie w kolejnej kadencji – mówi Maria Ślązak, która ubiega się o schedę po Dariuszu Sałajewskim.

  czytaj więcej

 • Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Interaktywne terminale i kamery w europejskich miastach mogą stanowić łatwy cel dla hakerów. Wiele urządzeń takich, jak biletomaty, wypożyczalnie rowerów czy systemy monitoringu zawierają luki w zabezpieczeniach, które zagrażają prywatnym danym użytkowników. Złodzieje mogą wykorzystać je do przestępstwa, szpiegowania lub rozprzestrzeniania szkodliwego kodu. Ministerstwo Cyfryzacji jest świadome zagrożeń i przygotowuje regulacje prawne w zakresie projektowania systemów miasta, bo dzisiaj są one szczątkowe. Poza tym zapowiada stworzenie regionalnych klastrów bezpieczeństwa, które mają poprawić zabezpieczenia na poziomie samorządów. Jednak miasta wycieków się nie boją. Polegają na swoich rozwiązaniach i wierzą, że system bez dostępu do internetu to idealny model informatyczny. Nie jest to do końca prawda. Niemal każdy cyfrowy terminal publiczny zawiera przynajmniej jeden słaby punkt w zabezpieczeniach, który pozwala uzyskać dostęp do ukrytych funkcji systemu operacyjnego.

  czytaj więcej

 • Piąty rodzaj Sił Zbrojnych już wkrótce. Projekt dot. obrony terytorialnej przyjęty przez rząd

  Piąty rodzaj Sił Zbrojnych już wkrótce. Projekt dot. obrony terytorialnej przyjęty przez rząd

  W armii zostanie utworzonych 17 batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), w których docelowo służyć będzie 50 tys. ochotników rozlokowanych w powiatach. Takie rozwiązanie zakłada projekt nowelizacji ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Wczoraj został on przyjęty przez Radę Ministrów i skierowany do dalszych prac w Sejmie.

  czytaj więcej

 • Przybywa wypadków. Szkolenie kierowców trzeba zacząć już w podstawówkach

  Przybywa wypadków. Szkolenie kierowców trzeba zacząć już w podstawówkach

  Ostatnie miesiące niosą niepokojące wieści z dróg. Ze statystyk opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika, że od stycznia do września w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. o 2,9 proc. wzrosła liczba wypadków. Wzrosła też liczba zabitych (o 3,7 proc.) i rannych (2,7 proc.).

  czytaj więcej

 • Egzamin wstępny na aplikację ogólną 2016: Pierwszy etap zakończony

  Egzamin wstępny na aplikację ogólną 2016: Pierwszy etap zakończony

  1710 kandydatów przystąpiło egzaminu wstępnego na aplikację ogólną, który obył się 26 października w hali Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Absolwenci prawa walczą o przyjęcie do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne