szkolenie

Szkolenie – zajęcia pozaszkolne mające na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych potrzebnych do wykonywania pracy, w tym umiejętności poszukiwania zatrudnienia.


 • Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  KOWBUD sp. z o.o. zajmuje się dostawą materiałów budowlanych i drobnego sprzętu budowlanego. W przeszłości padła już raz ofiarą grupy przestępców, którzy, podszywając się pod nią, wprowadzali do obrotu faktury rzekomo wystawione przez tę spółkę. Po długim i dość uciążliwym postępowaniu spółka zdołała wykazać i udowodnić, że ani sama jako podmiot, ani też żaden z jej pracowników nie uczestniczyli w tym procederze. Jednak wspomnienia tego nieprzyjemnego incydentu są cały czas obecne w świadomości zarządu i dużej grupy pracowników (tych, którzy de facto musieli wykazywać swoją niewinność). Stąd od początku 2017 r. daje się wyczuć w firmie pewne podenerwowanie wynikające z faktu, że wprowadzono nowe regulacje, które nie tylko zwiększają sankcje karne skarbowe za błędy w fakturach, ale w kodeksie karnym wprowadziły nowe przestępstwa polegające na wystawianiu fikcyjnych (czyli pustych) faktur, podrabianiu takich dokumentów, przerabianiu ich i posługiwaniu się nimi (używaniu ich jako autentycznych). Zwłaszcza wśród osób fakturujących oraz w księgowości zajmującej się rozliczeniem podatków pojawiły się obawy o to, co się stanie, jeżeli sytuacja taka jak w przeszłości będzie miała miejsce ponownie, a tym razem, z jakichś powodów, nie uda się w sposób jednoznaczny przekonać kontrolujących czy może później organy ścigania o tym, że firma jest ofiarą, a jej zarząd i pracownicy w żaden sposób nie uczestniczyli w nielegalnym procederze. Obawy pracowników księgowości są nawet dalej idące. Rośnie bowiem niepokój o to, czy przypadkiem któraś z licznych faktur zakupowych nie okaże się po jakimś czasie pustym dokumentem i czy nie zaprowadzi to osoby, która ją rozliczała, do więzienia.

  czytaj więcej

 • Mularczyk: Sądownictwo nie jest samotną wyspą

  Mularczyk: Sądownictwo nie jest samotną wyspą

  W Trybunale Konstytucyjnym zasiadają wybitni prawnicy i doświadczone życiowo osoby, które mają świadomość skutków – pozytywnych czy negatywnych – takich czy innych rozstrzygnięć - tłumaczy Arkadiusz Mularczyk.

  czytaj więcej

 • GIODO: Nie zgodzimy się na powszechne stosowanie biometrii

  GIODO: Nie zgodzimy się na powszechne stosowanie biometrii

  Jeśli firma będzie przetwarzać dane bez racjonalnego uzasadnienia i bez podstawy prawnej, to będziemy karać za naruszenie ochrony danych osobowych - mówi w wywiadzie dla DGP  dr Edyta Bielak-Jomaa, generalny inspektor ochrony danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Warszawa - Poznań: 2 mld zł za przyspieszenie pociągu o pięć minut

  Warszawa - Poznań: 2 mld zł za przyspieszenie pociągu o pięć minut

  Wielki absurd na torach: kolej musi wydać miliardy na remont, którego nie potrzebuje, aby nie oddać pieniędzy do Brukseli.

  czytaj więcej

 • Trudnego języka nie da się zlikwidować ustawą

  Trudnego języka nie da się zlikwidować ustawą

  - Urzędnicy wcale nie mają problemów z efektywnym pisaniem. Kształt typowych tekstów wytwarzanych przez administrację publiczną wynika raczej z zastałych zwyczajów. Bo tak się zawsze pisało - mówi w wywiadzie dla DGP Dr Grzegorz Zarzeczny Językoznawca, współtwórca Pracowni Prostej Polszczyzny i asystent w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

  czytaj więcej

 • Nauka na koszt szefa, ale bez podatku dochodowego

  Nauka na koszt szefa, ale bez podatku dochodowego

  Pracownik, którego pracodawca kieruje na szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe i pokrywa koszty czesnego, jest z tego tytułu zwolniony z podatku dochodowego – wyjaśnił dyrektor IS w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  OPIS SYTUACJI: Wspólnicy ABC spółki z o.o., z których część pełni funkcje w zarządzie spółki, dyskutują na nieformalnym spotkaniu o planowanych zmianach w zasadach zarządzania i reprezentacji ich spółki. W ostatnim czasie spółka osiągnęła rynkowy sukces i konieczne stało się zatrudnienie profesjonalnego menedżera oraz powierzenie mu stanowiska prezesa zarządu. Wspólnicy chcieliby jednak zachować pełną kontrolę nad jego działaniami, dlatego mają zostać pozostawione kompetencje nadzorczo-właścicielskie. W związku z tym udziałowcy zamierzają podjąć wiele uchwał mających na celu określenie procedury wyboru profesjonalnego zarządu spółki, a także ustalenie zasad obliczania wynagrodzenia członków organów spółki. Do tej pory wspólnicy pełniący funkcję członków zarządu nie pobierali z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia. Zatrudnienie zaś osoby spoza ich grona wymaga przyznania jej adekwatnego uposażenia. Wspólnicy zamierzają m.in. określić wymagania, jakie powinni spełniać kandydaci na stanowisko członka zarządu. Chodzi o to, by zapewnić wybór w skład owego organu wyłącznie profesjonalistów. Do tego wprowadzenie sztywnych kryteriów ma zapewnić każdorazowo odpowiedni wybór piastunów organu.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w egzaminach na prawo jazdy: WORD-om przestanie się opłacać oblewać zdających

  Rewolucja w egzaminach na prawo jazdy: WORD-om przestanie się opłacać oblewać zdających

  PiS chce zerwać z zasadą, że im więcej kandydatów obleje WORD, tym więcej zarobi. Co prawda nad nowelizacją przepisów dotyczących funkcjonowania systemu zdobywania uprawnień do kierowania pojazdami pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB), ale zdaniem parlamentarzystów prace za bardzo się ślimaczą.

  czytaj więcej

 • Publikujesz dane o szkoleniach na serwisach społecznościowych? To może zaszkodzić firmie

  Publikujesz dane o szkoleniach na serwisach społecznościowych? To może zaszkodzić firmie

  Pracownik publikuje na profilach społecznościowych informacje o przebytych szkoleniach? - może działać na szkodę firmy. Tego typu informacje chętnie wykorzystają cyberprzestępcy.

  czytaj więcej

 • KSSiP podstawową drogą do zawodu sędziego. Rząd przyjął projekt noweli

  KSSiP podstawową drogą do zawodu sędziego. Rząd przyjął projekt noweli

  Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Zakłada m.in., że po ukończeniu kształcenia i zdaniu egzaminu absolwenci szkoły staną się asesorami sędziowskimi. MS chce, by KSSiP stała się podstawową drogą do zawodu sędziego.

  czytaj więcej

 • Miłosz: Kto obroni armię przed ministrem obrony?

  Miłosz: Kto obroni armię przed ministrem obrony?

  Kolejny wysoki rangą wojskowy podał się w poniedziałek do dymisji. Tym razem papierami rzucił generał brygady Jerzy Gut, który przez ostatnie trzy lata był szefem Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. W uproszczeniu: był jednym z najważniejszych komandosów w Polsce. Cenili go nasi sojusznicy, czego dowodem mogą być liczne odznaczenia, jakie mu przyznali. Generał Gut zachował się elegancko, powiedział, że rezygnuje z przyczyn osobistych, i zapewne w najbliższych tygodniach nie będzie dzielił się swoimi przemyśleniami z mediami.

  czytaj więcej

 • Kiedy fiskusowi nie trzeba podawać adresu

  Kiedy fiskusowi nie trzeba podawać adresu

  Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości w celu realizowania krótkoterminowych projektów nie muszą podawać ich adresów w zgłoszeniu rejestracyjnym – orzekł NSA. Jego zdaniem taki wymóg byłby nieproporcjonalnym utrudnieniem dla prowadzenia biznesu.

  czytaj więcej

 • Żołnierze awansują, bo mają bardzo dobre wyniki

  Żołnierze awansują, bo mają bardzo dobre wyniki

  Blisko 90 proc. wojskowych ocenianych jest na poziomie dobrym i bardzo dobrym. Dzięki temu w ubiegłym roku awans otrzymało aż 28 tys. z nich. Ocen dostatecznych i negatywnych praktycznie brak.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Problemy ze snem ma 45 proc. ludzi na świecie. To zagraża ich zdrowiu

  Eksperci: Problemy ze snem ma 45 proc. ludzi na świecie. To zagraża ich zdrowiu

  Na problemy ze snem, takie jak bezsenność czy bezdech senny, cierpi ok. 45 proc. ludzi na świecie. Ponad jedna trzecia z nich się nie leczy – alarmują eksperci z okazji Światowego Dnia Snu, obchodzonego w tym roku w piątek 17 marca.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne