nauczyciele

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nauczyciele. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nauczyciele.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ostre strzyżenie studentów. Uczelnie zarabiają na rekrutacji, choć nie powinny

  Ostre strzyżenie studentów. Uczelnie zarabiają na rekrutacji, choć nie powinny

  Szkoły wyższe każą płacić za rekrutację więcej, niż wynikałoby z rzeczywistych kosztów jej przeprowadzenia – stwierdzili kontrolerzy NIK. Tylko pięć uczelni zarobiło na tym 900 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Zawodówkom brakuje sprzętu. Nawet podstawowego

  Zawodówkom brakuje sprzętu. Nawet podstawowego

  Co siódmy nauczyciel szkoły zawodowej przyznaje, że jego placówka nie ma odpowiedniego wyposażenia specjalistycznego. Brakuje też zwykłych urządzeń wspierających dydaktykę. Aby efektywnie przygotowywać przyszłych fachowców, potrzebne jest zwłaszcza dobre wyposażenie pracowni przedmiotowych. Tymczasem dyrektorzy i nauczyciele pytani o trudności dotyczące realizacji podstawy programowej w zawodach na pierwszym miejscu wskazują kłopoty ze sprzętem.

  czytaj więcej

 • Nauczyciele nie odczują skutków reformy. Szkoły zwalniają tylko w ostateczności

  Nauczyciele nie odczują skutków reformy. Szkoły zwalniają tylko w ostateczności

  Samorządy i szefowie placówek robią wszystko, aby pracujący już nauczyciele nie odczuli skutków reformy. W szkołach i przedszkolach to ostatni moment na zatwierdzenie arkuszy organizacyjnych na nowy rok szkolny. Szefowie placówek stają w tym czasie przed trudną decyzją: zwalniać nauczycieli czy szukać środków na utrzymanie etatów. W tym roku dodatkowe zamieszanie wynika z tego, że rodzice nie muszą już obowiązkowo wysyłać sześciolatków do pierwszych klas.

  czytaj więcej

 • Wittenberg: Co z dobrą zmianą?

  Wittenberg: Co z dobrą zmianą?

  Dzięki podsumowaniu półrocza rządu znamy już mniej więcej skutki kontrreformy sześciolatkowej przeprowadzonej przez MEN. Do pierwszej klasy pójdzie w przyszłym roku 91 tys. siedmiolatków, które rodzice odroczyli w ubiegłym roku, 45 tys. dzieci repetujących ją na życzenie opiekunów i 74 tys. sześciolatków. To 18 proc. rocznika 2010. Reszta zostanie w przedszkolach lub oddziałach przedszkolnych przy szkołach.

  czytaj więcej

 • Będzie nowelizacja prawa o szkolnictwie wyższym. Zmiany dla studentów i pracowników naukowych

  Będzie nowelizacja prawa o szkolnictwie wyższym. Zmiany dla studentów i pracowników naukowych

  Rząd przyjął w czwartek projekt przedłożonej przez resort nauki nowelizacji, która ma się przyczynić do zmniejszenia obowiązków biurokratycznych uczelni. Przewidziane są m.in. rzadsze oceny okresowe kadry naukowej czy zmiany dot. ustalania liczby doktorantów.

  czytaj więcej

 • Prościej o świadczenia kompensacyjne. SN potwierdził korzystną wykładnię, a ZUS zmienił zasady gry

  Prościej o świadczenia kompensacyjne. SN potwierdził korzystną wykładnię, a ZUS zmienił zasady gry

  Dzięki kwietniowej uchwale Sądu Najwyższego nauczyciele zatrudnieni na czas określony mają większe szanse na otrzymanie świadczenia kompensacyjnego. Do tej pory był z tym problem z powodu stanowiska ZUS.

  czytaj więcej

 • Prof. Stawnicka: Język zdradza jak odciski palców

  Prof. Stawnicka: Język zdradza jak odciski palców

  Każdy z nas ma swój niepowtarzalny, wyjątkowy sposób komunikowania się ze światem. Mamy osobnicze cechy językowe. Jeśli lingwiści potrafią badać te cechy w odniesieniu do pisarzy, to dlaczego nie robić tego samego w stosunku do przestępców.

  czytaj więcej

 • Woś: Już się nie bój Marksa

  Woś: Już się nie bój Marksa

  Ręka do góry, kto czytał kiedykolwiek Karola Marksa. Tak myślałem. I nie dziwię się, bo lektura takiego choćby „Kapitału” momentami przypomina żucie tapety ściennej. Tym bardziej cenne, gdy ktoś z ostrym piórem może nas w ten surowy świat niemieckiego filozofa wprowadzić.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Zrób sobie test Zimocha. Na myślenie

  Andrysiak: Zrób sobie test Zimocha. Na myślenie

  Jesteś dobrym nauczycielem, świetnie ocenianym przez uczniów i współpracowników? Rozchwytywanym pediatrą? Ekonomistą z dorobkiem i doświadczeniem? A może odwrotnie – kiepski z ciebie menedżer i żadna szanująca się firma nie chce cię zatrudnić? Albo jako urzędnik zblatowałeś się z biznesem i tyle jesteś wart, ile załatwisz przy flaszce?

  czytaj więcej

 • Szkolenie zawodowe w Polsce nie działa. A pracodawcy szukają twardych umiejętności

  Szkolenie zawodowe w Polsce nie działa. A pracodawcy szukają twardych umiejętności

  Z jednej strony pracodawcy wskazują na kłopoty ze znalezieniem pracownika dysponującego twardymi umiejętnościami technicznymi, a z drugiej ogromny odsetek osób kończących szkoły uczące tychże umiejętności pozostaje bezrobotny – wynika wynika z raportu, który przedstawiła Fundacja Warsaw Enterprise Insititute związana ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców.

  czytaj więcej

 • Zalewska: W klasach I-III będą trzy podręczniki do wyboru

  Zalewska: W klasach I-III będą trzy podręczniki do wyboru

  W klasach I-III szkoły podstawowej nauczyciele będą mieli wybór między trzema darmowymi podręcznikami, wśród których będzie "Nasz elementarz" - zapowiedziała w poniedziałek minister edukacji Anna Zalewska. Jak dodała szczegóły dotyczące tej zmiany poda w połowie czerwca.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne