Samochody

31 marca 2014 r.

Samochód

VAT od firmowych samochodów: Sprawdź, o jakich terminach trzeba pamiętać, aby nie stracić pieniędzy31 marca 2014 r.

Podatnicy, którzy chcą odliczać 100 proc. podatku VAT od aut, muszą pilnować kalendarza. Jest niewiele czasu na powiadomienie fiskusa. Dochodzi także obowiązek przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, gdy samochód jest dostawczy. DGP przygotował kalendarium obowiązków, które trzeba dopełnić, aby od 1 kwietnia odliczać cały podatek zawarty zarówno w cenie pojazdu, jak i wydatków na paliwo, naprawy, przeglądy, parking, autostradę oraz raty leasingowe.

26 marca 2014 r.

Podatki

NSA: Bankowóz to nie sposób na pełne odliczenie VAT26 marca 2014 r.

Zapadło pierwsze orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie możliwości odliczenia pełnej kwoty VAT przez podatników posiadających samochód typu bankowóz. NSA, przyznając rację Ministerstwu Finansów, stwierdził, że jeśli przedsiębiorca nie zajmuje się profesjonalnie przewozem gotówki, to nie ma prawa do pełnego odliczenia VAT.

14 marca 2014 r.

Podatki

VAT od aut wynajmowanych na czas naprawy 14 marca 2014 r.

Zasadniczo dealer samochodowy może odliczyć VAT od samochodów, które po zakupie sprzedaje dalej. Należy jednak dokładnie wyjaśnić stan faktyczny, gdy wcześniej udostępnia on je klientom na okres serwisowania ich pojazdów – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.