« Powrót do artykułu

SLIM VAT: Ministerstwo Finansów prezentuje pakiet zmian w podatku od towarów i usług

SLIM VAT to pakiet zmian, których zarys przedstawił w czwartek minister finansów Tadeusz Kościński. Główne obszary zmian to uproszczenia w fakturowaniu, eksporcie i w kursach walut.

Podatek VAT

żródło: ShutterStock

Pakiet SLIM VAT zawiera rozwiązania dotyczące faktur korygujących. W przypadku faktur korygujących in-minus znosi formalny warunek uzyskania potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez nabywcę towarów lub usługobiorcę. Jak podkreśla MF, zmiana znacznie uprości rozliczenia, zniknie konieczność potwierdzeń otrzymania faktury korygującej.

statystyki

Komentarze (3)

  • były księgowy(2020-07-16 22:59) Zgłoś naruszenie 90

    Pracowałem kiedyś, jako księgowy. Dziś tylko częściowo zajmuje się podatkami, ale byłem pół roku temu na szkoleniu, na którym omawiane były wprowadzane właśnie i planowane zmiany w podatku VAT (podzielona płatność itp.) i wykładowca wcale nie żartując życzył wszystkim znalezienia innej pracy przestrzegając, że jak wejdą w życie planowane zmiany, a więc np. nowy JPK, nowa matryca, raportowania, wszystko elektronicznie, a przy tym piekielnie pogmatwane przepisy poprzez nakładające się na siebie kolejne nowelizacje i surowe kary za każdą pomyłkę, to... najlepiej uciekać z tego zawodu! Teraz jeszcze wymyślili jakiś SLIM VAT, a obawiam się, że jak to nieraz bywało, teraz też rzekome uproszczenie będzie następnym utrudnieniem, no a za rok być może znów wywrócą wszystko do góry nogami! Współczuję księgowym i zachęcam do... zmiany zawodu!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Księgowy... może niebawem już nie księgowy....(2020-07-16 14:47) Zgłoś naruszenie 70

    Może lepiej niech MF nie majstruje przy ustawie o VAT... Bo jak te zmiany mają być takiej jakości jak te z tarcz antykryzysowych to nawet najlepsza polisa ubezpieczeniowa nie pomoże... Pan Sarnowski wspomina o uproszczeniu raportowania i kalkulacji? To ciekawe bo w tym roku mamy przed nami jeszcze nowy JPK co wywróci rzeczywistość do góry nogami...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!